Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/guns-info.cz/html/mainfile.php on line 17
Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní - ing. Daniel ŘEHÁK: COLT 1911 DVOJITÝ OREL


ing. Daniel ŘEHÁK: COLT 1911 DVOJITÝ OREL
Datum: Wednesday, 15. February 2012 @ 00:00:00 CET
Téma: Články


Název této pistole, která se v originále jmenuje Double Eagle, je dvojsmyslný. Pojem dvojitý má nepochybně znamenat především dvojčinný spoušťový mechanismus, kterým se tato zbraň liší od ostatních devatenáctsetjedenáctek. Může ale znamenat i tvrzení výrobce, že zbraň je dvakrát lepší než obyčejná s jednočinným mechanismem. Už logo na závěru pistole je zajímavé, neboť je tvoří dvojice orlích hlav.

colt double eagle Pistole se začala dodávat někdy v roce 1989 a na trhu vydržela do roku 1997. Vyráběli ji kromě pětačtyřicítky ještě v rážích .40SW, 10 mm Auto, 9 mm Luger  a 38 Super Auto, a to vše ve  třech nabízených velikostech: běžná (standard), commander  a officer.

Pistole měla dohonit konkurenci a poskytnout milovníkům Coltových pistolí komfort dvojčinné spouště. Pokud po něm kdy toužili. Technici firmy Colt chtěli dvojčinný mechanismus za každou cenu napasovat na již vyráběné díly a snížit tak výrobní náklady.


Tento článek vyšel ve Střelecké revui číslo 4/2009. Tam si také můžete přečíst úplné znění včetně dojmů Daniela Řeháka ze střelby s touto zbraní.


Střelecká revue
Střelecká revue


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2504