Dostal jsem knihu "Mannlicher Rifles and Pistols"!
Datum: Thursday, 16. May 2002 @ 12:43:41 CEST
Téma: Články


Jen ve stručnosti si dovoluji podělit se se čtenářstvem G-I stránek s radostí nad právě obdrženou knihou o zbraních pana Mannlichera.

Pokud je mi známo, byla dosud napsána pouze jediná kniha, která se souhrnně věnuje zbraním zkonstruovaným Ferdinandem rytířem von Mannlicher. O její získání jsem se před časem pokusil prostřednictvím pana Roberta Lukese, českými kořeny vybaveného amerického sběratele zbraní a jejich příslušenství. Dnes, zhruba před půl hodinou, mi ona kniha byla doručena.

Jmenuje se "Mannlicher Rifles and Pistols", jejím autorem je legendární Walter H. B. Smith a vyšla v Harrisburgu v roce 1947. Smith se při jejím psaní opíral o materiály štýrské zbrojovky, k nimž se stihl dostat před obsazením Rakouska sovětskou armádou. Kniha o 239 stranách je pak vybavena 119 ilustracemi Konrada von Kromar, z nichž mnohé mohli čtenáři Střeleckého magazínu před několika lety vídat na zadní straně tohoto časopisu.

Smithovo dílo je sice do značné míry poplatné nemnoha podkladům, které měl autor k dispozici, nicméně jako milovníkovi mannlicherovek mi získání této knihy udělalo velkou radost. Takže využívám příležitosti, abych panu Robertu Lukesovi touto cestou poslal ještě jeden velký DÍK!

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=255