FRACASSI
Datum: Wednesday, 08. August 2012 @ 00:00:00 CEST
Téma: Články


Druhý díl nové ediční řady amerického nakladatelství Blue Book Publications o italských špičkových rytcích je věnován rytecké dvojici z proslulé italské ryteckÉ firmy Fracassi, která pracuje nejen pro italské výrobce zbraní, ale také například pro věhlasného puškaře Petera Hofera ve Ferlachu. Rytecká dvojice Firmo (otec) a Francesca Fracassi (dcera) vyniká především v jemných rytinách s lidskými a zvířecími figurami.

Podobně jako u prvního dílu této řady, také zde se jedná především o publikaci fotografickou, vybavenou špičkovými fotografiemi detailů palných zbraní a také nožů. Převahu co do rozsahu mají práce Fracassiho-otce.

Fracassi

Krásné barevné fotografie celků a hlavně detailů rytin od Enzo Bertuzziho mají dostatek místa, takže vyniknou. Publikace je obrázková s malým množstvím textu, ale u každého vyobrazeného díla je pochopitelně popis a také údaj, pro kterou firmu byly rytina zhotovena. Text je anglický.
Kniha je nabízena dokonce ve třech cenových hladinách podle tloušťky peněženky a náročnosti zákazníka.
Autory knihy jsou Stephen Lambloy a Elena Micheli-Lambloy a editory norský specialista na krásné zbraně Dag Sundseth spolu s S.P.Fjestadem, který velí celému podniku.

Lambloy, S.-Micheli-Lambloy, E.: Firmo&Francesca Fracassi. Master Engraver. Minneapolis, Blue Book Publications, 2008. 236 s., cena 75, 150 nebo 200 dolarů podle provedení.


Tento článek vyšel ve Střelecké revui číslo 5/2010.

Střelecká revue
Střelecká revueTento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2592