Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/guns-info.cz/html/mainfile.php on line 17
Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní - Na výstaviště zavítá Pandur i představitelé NATO


Na výstaviště zavítá Pandur i představitelé NATO
Datum: Tuesday, 16. October 2012 @ 10:33:19 CEST
Téma: Články


Voják budoucnosti a konference o kybernetických hrozbách a obraně proti nim.

Future Soldier Exhibition & Conference 2012 se koná od 17. do 19.10. na pražském letňanském výstavišti. Mezinárodní výstava, která je přehlídkou špičkových armádních technologií a kterou osobně navštíví 45 zahraničních vojenských delegací, včetně představitelů NATO i FBI, se koná již po desáté a letos se kromě kybernetické ochrany (více o konferenci Future of Cyber níže) zaměří i na novinky z oblasti výstroje a vybavení vojáka, smart defence, komunikace, kritické infrastruktury a vojenských technologií. V překladu to znamená, že budou k vidění např. taktické oděvy a high-tech osobní ochranné prostředky, které jsou dodávány do vojenských misí, taktické oděvy pro americkou a řadu evropských armád, zaměřovací přilbové systémy, solární napájení, součásti výzbroje a vybavení provozuschopné v extrémních podmínkách, od pouštního žáru po arktické mrazy, rušičky, roboti a další a další. Tahákem budou novinky České zbrojovky nebo modernizovaná samohybná houfnice Dana-M1 CZ společnosti Excalibur Army se systémem ochrany teritoria a plošného sledování terénu.

Chybět nebude samozřejmě ani Armáda ČR. Expozice Ministerstva obrany ČR je zaměřena na prezentaci nových technologií při nasazení jednotek Armády České republiky v zahraničních operacích, na vybavení Vojenské policie a jednotek speciálních sil, výbavu vojáka současné i příští generace. Návštěvníci výstavy si budou moci poprvé prohlédnout průzkumnou verzi kolového obrněného transportéru Pandur II 8x8 CZ a vyzkoušet letkový simulátor LS 159. Součástí armádní expozice na výstavě budou rovněž dynamické ukázky speciálního výcviku MUSADO a exhibiční vystoupení jednotky Čestné stráže AČR. V neposlední řadě se představí Centrum leteckého výcviku (CLV) z Pardubic, kde se v současnosti cvičí vojenští piloti vrtulníků, a to jak čeští tak zahraniční.

Význam akce potvrzuje přítomnost ministra obrany A. Vondry, který slavnostně zahájí akci a následně promluví na tiskové konferenci na stánku Ministerstva obrany.

Zájemci o vojenskou techniku a vybavení z řad laické veřejnosti budou mít na výstavu přístup zdarma poslední den, 19. října. K vidění budou výrobky a technologie více než 100 firem z 21 zemí světa.

Konference Future of Cyber Security & Defense

Součástí výstavy bude konference Future of Cyber Security & Defense (Budoucnost kybernetické bezpečnosti a obrany), konaná ve dnech 17.-18.10., která bude věnována aktuálním otázkám z oblasti kybernetické bezpečnosti, ochrany kritické infrastruktury, kybernetické kriminality, výměně informací o potenciálních hrozbách a moderním technologiím a řešením zaměřeným do oblasti bezpečnosti a kybernetické ochrany. Konference bude rozdělena do pěti sekcí a panelových diskusí, které se zaměří jak na legislativní a etické aspekty kybernetické bezpečnosti, aktuální a budoucí hrozby, na spolupráci civilního, vojenského sektoru, akademické a průmyslu. V rámci konference budou rovněž prezentovány strategické záměry evropských zemí, evropské unie a NATO v oblasti kybernetické ochrany. Předpokládá se účast 150 odborníků z více než 20 zemí světa.

Mezi významné zahraniční účastníky konference patří: zástupci NATO Allied Command Transformation (Gen. Bieniek), NATO Cyber Security Centre of Excellence, European Defence Agency (Air. Cdre. Peter Round), FBI (David Wallace), Europol (Troels Oerting), veřejné sféry, akademické sféry a průmyslu.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2626