Opakovačky Mannlicher - rehabilitace pana Reisingera
Datum: Wednesday, 29. May 2002 @ 12:45:43 CEST
Téma: Články


Nové informace o kontaktech se známým rakouským badatelem.

Před pár dny jsem se podělil se čtenáři G-I stránek o poněkud kontroverzní zkušenosti s panem Rupertem Reisingerem, předním rakouským znalcem problematiky opakovaček Mannlicher.

Běh věcí pozemských je někdy vskutku nevyzpytatelný, neboť krátce po vyvěšení onoho textu se mi pan Reisinger po mnoha letech opět ozval. Impulsem byl kontakt s Dr. Dolínkem, o němž jsem se také zmiňoval.

Dopis pana Reisingera je tentokrát z poněkud jiného těsta. Vysoká úroveň slušnosti zůstala zachována; nechybí ani omluva za to, že se mi pisatel svého času nemohl věnovat z důvodu návalu jiných povinností. Taktéž rozsah otázek ohledně osudů opakovaček Mannlicher zůstal víceméně nezměněn. Novým jevem je nabídka více než přiměřené výměny informací v podobě zaslání kopií těch akt z rakouských archivů, které se týkají prodeje mannlicherovek z Rakouska do ČSR a jejich opětovného nakupování ve 30. letech.

Tolik k poopravení obrazu pana Ruperta Reisingera, který jsem na G-I stránkách nedávno načrtl.

Pokud by se snad někdo chtěl s tímto badatelem podělit o své vlastní poznatky o této materii, nechť dá vědět a já mu obratem poskytnu kontaktní údaje.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=264