Pietní shromáždění u hrobu Sylvestra Krnky - již zítra!
Datum: Thursday, 03. January 2013 @ 08:41:26 CET
Téma: Články


Občanské sdružení Sylvestr Krnka, o. s., úspěšně pokračuje ve svých chvályhodných aktivitách. Aktuálně je na pořadu dne slavnostní připomínka 110. výročí Krnkova úmrtí.

Při příležitosti 110. výročí úmrtí významného českého puškaře a vynálezce Sylvestra Krnky se koná v pátek 4. ledna 2013 od 14 hodin pietní shromáždění u jeho hrobu na Nuselském hřbitově (Zelená liška) v Praze 4, Krčská 108/81. Na shromáždění jsou pozvány významné osobnosti z oboru a další představitelé veřejného a politického života.

Viceprezident občanského sdružení Vladimír Dynda nám k tomu upřesnil:

"Domníváme se, že vzhledem k přislíbené účasti zástupců ambasád těch států, ve kterých našly uplatnění konstrukce zbraní podle Krnkova vynálezu, bude setkání důstojné a atraktivní. Rovněž jsou pozvání zástupci Prahy, zástupci Prahy 4 a vybraných ministerstev. Zde bychom také rádi uplatnili představu o zajímavém místě, z hlediska poznávací turistiky dosud pomíjenému."

Dodejme, že již 29. 12. 2012 proběhlo odhalení pamětní desky Sylvestru Krnkovi v jeho rodné obci Velký Bor.

O dalších počinech občanského sdružení Sylvestr Krnka, o. s., se můžete dočíst na velmi zdařilých stránkách www.krnka.cz, o jejichž náplň se mj. stará významný zbrojní historik (a momentálně už delší čas pracovník VHÚ Praha) Jan Skramoušský.

Řada zajímavých informací o cílech a činnosti tohoto občanského sdružení byla publikována ve Střelecké revui č. 11/2012.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2645