Pepřové pero
Datum: Wednesday, 10. April 2013 @ 00:00:00 CEST
Téma: Články


Výrobci obranných zbraní se již dávno snaží své výrobky miniaturizovat a dát jim příjemný design. Ostatně proč ne, vždyť vzhled předmětu prodává. A pokud je vzhled i praktický.

peprove pero Na nedávné prezentační akci na přeloučské střelnici jsme mezi zbožím pro sebeobranu, které vystavoval pan Vlastimil Bibr z firmy BTW Security Systems objevili zajímavě maskovaný obranný sprej. Jeho výrobce maskoval obrannou zbraň jako plnící pero, které je dokonce opatřeno nožičkou k upevnění třeba do saka. Po sejmutí ochranného krytu můžete ihned stříkat.
Náplň obsahuje 10% cayenského pepře a jak je uvedeno na obalu, vyřadí útočníka z provozu na cca 30 minut. Měla by účinkovat i na opilce a narkomany v rauši, jakož i na agresivní psy.
S přítomnými pány jsme se shodli, že se jedná o zajímavou věc, kterou by mohly ocenit dámy. Neměli jsme tím na mysli ani tak dámy, které jsou napadeny na ulici, kde by snímání krytu mohlo znamenat osudové zdržení, nehledě na záměnu s perem inkoustovým, ale dámy, které např. obtěžuje kdosi na pracovišti nebo doma. Pero s pepřákem nepochybně obtěžujícího pána (dámu) překvapí, ale oběť se musí rychle dostat z místnosti, aby nedopadla jako útočník.
Když jsme však snímky tohoto zařízení ukázali dámě, ta okamžitě zajásala a prohlásila, že tento srej je vhodný právě do kabelky. Co člověk, to názor.

peprove pero

Pepřové pero


Tento článek vyšel ve Střelecké revui číslo 3/2009.Střelecká revue
Střelecká revueTento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2684