Denní tisk nás baví, radí, (dez)informuje
Datum: Wednesday, 05. June 2002 @ 19:28:29 CEST
Téma: Články


Odborník na zbraně z deníku Právo zase napsal perly. Tentokrát se to opravdu povedlo.

Čtu tyhle noviny docela rád. Když si člověk odmyslí podivnost jménem Petr Uhl, tak za jejich hlavní přednost považuji to, že zde nedostávají prostor sudetoněmečtí agitátoři typu Doležala nebo Mandlera.
Tentokrát mne však totálně vytočil článek, podepsaný autorem jménem "Vlastní zpráva". Co je jméno křestní a co příjmení, nechám na čtenářově uvážení. Dílko má titul Každý dvacátý Čech má zbraň.
Pan Vlastní zpráva se nechal inspirovat poslední střelbou v zubařské ordinaci, aby nás oblažil následujícími perlami:

1/ Přesně spočítáno je dnes podle policejních záznamů v ČR evidováno 321 215 držitelů střelných zbraní, ovšem včetně nemluvňat a důchodců...
Jestli to dobře chápu, policie má podle pana Vlastního zprávy v evidenci i ozbrojená nemluvňata. To je ovšem na pováženou. S nemluvňaty i s autorem.
Další perla následuje.

2/ V hlavním městě je situace ještě dramatičtější. Mezi 44 514 držiteli zbrojních průkazů je totiž 71 003 střelných zbraní. Legálně je tak ozbrojen každý dvaadvacátý Pražan, opět bez ohledu na věk, střelná zbraň tu připadá na každého čtrnáctého.
Takže člověče vyber si. Je ozbrojen každý dvaadvacátý nebo každý čtrnáctý? Nebo oba? Nebo někdo neumí napsat větu rozvitou?
Ovšem to není konec.

3/ Není přehnané, když řeknu, že každý desátý člověk, kterého v Praze potkáte, může mít v pouzdru legálně pistoli. Polovina z nich ovšem vůbec není připravena s ní zacházet...
To zase tvrdil zdroj z policejního prostředí, který tradičně nebyl jmenován, protože se stydí. Takže v Praze má zbraň nejen každý dvaadvacátý, každý čtrnáctý, ale i každý desátý, pokud je ovšem na ulici.
O tom, kdo neumí se zbraní zacházet, by mohly policejní statistiky také leccos říci... Pak se to svádí na špatnou pistoli a tak.
Ovšem experty mají i mimo Prahu:

4/ Mluvčí OŘ PČR ve Zlíně Ivo Mitáček, v článku překřtěný na Metáčka, pak hovoří o tom, že na jeho vkus je zbraní mezi lidmi příliš mnoho a pokračuje: Kvitujeme proto s povděkem, že od příštího roku by podle chystané novely měly osoby, které chtějí držet zbraň, procházet sítem psychotestů
Pokud jde o novelu, měl by ji jít psát pan Vlastní zpráva. V beletrii by se tento mistr zkratky jistě uplatnil, neboť fantazii má.
Co se týká pana tiskového mluvčího Mitáčka, měl by si přečíst nový zbrojní zákon (a ne nějakou novelu od pana Vlastního zprávy). Nebo že by nám socani pracovali na novele zbrojního zákona, jenž ještě ani nezačal platit? Možné je všechno.

Tím článek nekončí, ale takové perly už v něm nenajdete. Každopádně v závěru hovoří Antonín Kreml o nelegálních zbraních. Zdá se, že mu vadí méně, než ty legální, ikdyž to samozřejmě přímo neříká. Ale možná se mýlím.Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=272