Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/guns-info.cz/html/mainfile.php on line 17
Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní - Olištovaná osmapadesátka


Olištovaná osmapadesátka
Datum: Saturday, 10. August 2013 @ 00:00:00 CEST
Téma: Články


Samopal vz.58 je u nás vděčná zbraň, se kterou se u nás (i jinde) provádějí všemožné kousky, spočívající v úpravách a do jisté míry také ladění. Na bázi osmapadesátky tak vznikly samonabíjecí sportovní pušky, lovecké kulovnice, ale také malorážky. V neposlední době existuje také airsoftová osmapadesátka, se kterou v loňském roce přišla firma Bohemia Air Soft. Psali jsme o ní v čísle 8 ročníku 2012 a zatím vývoj pokročil.w58-ris

 

Firma Bohemia Air Soft zareagovala na skutečnost, že mnozí majitelé si své ostré osmapadesátky opatřují množstvím doplňků. Zbraň zpravidla dostane novou moderní pažbu, novou pistolovou rukojeť a na předpažbí přibudou lišty pro příslušenství. Airsoftová osmapadesátka s těmito moderními doplňky se objevila na trhu na podzim 2012 a také tuto zbraň jsme si od firmy Bohemia Air Soft vypůjčili.

Zbraň se dodává v krabici s pěkným potiskem, jenž jasně signalizuje, co v ní je

Zbraň je uložena v papírové krabici s barevným potiskem, takže je hned zřejmé, co v ní najdete. Příslušenství tvoří, podobně jako u zbraně bez lišt, zásobník na 350 kuliček, pytlíček kuliček do začátku a srozumitelný návod k použití, který jsme ale nepotřebovali, protože obsluha zbraně je jednoduchá a navíc shodná s airsoftovými osmapadesátkami.

Předpažbí je opatřeno celkem čtyřmi lištami

Oproti původní airsoftové osmapadesátce se změnilo hodně, ale nikoli to nejdůležitější. Pouzdro závěru, hlaveň, spoušť a zásobník zůstaly stejné. Zmizelo původní předpažbí a místo něj jsou na zbrani čtyři plastové lišty. Horní je na optiku nebo spíš kolimátor, dvě postranní a spodní lišta slouží pro doplňky. Jde o standardní lišty Picatinny, takže na zbraň lze nasadit i příslušenství, určené pro „ostré“ zbraně, což jsme ostatně vyzkloušeli. Samozřejmě vzhledem k použitému materiálu jsme neutahovali příliš na krev, ale materiál nejevil tendenci k praskání.


Tento článek vyšel ve Střelecké revui číslo 8/2013. Tam si také můžete přečíst kompletní znění.

 

Střelecká revue
Střelecká revue

 

 Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2735