Volby skončily-do zbraně, občané!
Datum: Sunday, 16. June 2002 @ 18:17:17 CEST
Téma: Novinky


Několik vět k situaci těsně po volbách aneb líp už bylo.

Ani ne 24 hodin po uzavření volebních místností je situace v podstatě jasná. Máme, co jsme chtěli. Nejvíce voličů zlákala Strana nevoličů. Bylo jich úděsných 42%. K volbám nešli a nechali to na těch ostatních, kteří se obtěžovali, mysleli, volili.
A my, kdo jsme volili, máme na příští volební období alespoň na koho nadávat.

Jako obyčejný občan vidím výsledek voleb co veřejnou popravu pravice. Pan profesor sice mobilizoval, telefonoval mi minulou neděli až domů, ale zdá se, že jeho hvězda pomalu pohasíná, kravaty nezabírají a fanynky neomdlévají. Navíc s ním nikdo jaksi nechce do party. Škoda hlavně těch lidí z ODS, kteří stáli ve stínu otce kuponové privatizaceza a za nimiž byla vidět užitečná práce.
Druhý pravicový blok se dočkal debaklu, o jakém se jeho mnohohlavému a mnohohlasému vedení opravdu ani nesnilo. Ale posledního půl roku dělali Koalové vše pro to, aby tyto volby pokud možno prohráli. Krom toho, že se pošťuchovali mezi sebou, zapáchali tak nějak sudetoněmecky.
Sociální demokraté sice volby vyhráli, funkční vláda se bez nich sestavit nedá, ale i oni oproti minulým volbám maličko klesli. Kdo tyto volby skutečně vyhrál, jsou komunisté. Sice nebyli první, ale mají o polovičku hlasů víc než minule. Profitovali z nespokojenosti, která je v části společnosti a hlavně z toho, že se už pomalu zapomíná, jak za nich opravdu bylo. Volila je ovšem taky značná část lidí, která se dnes má výrazně hůř než za nich. Takových lidí není málo. Přiznejme si to.

Domnívám se také, že poměrně slušný výprask utrpěla ve volbách zbožštěná Evropská unie. Takzvaně proevropské strany (ČSSD a Koalice) mají ve sněmovně ubohou většinu 101 hlasů. A to znám řadu lidí, kteří tyto strany sice volili, ale EU jim nevoní. Ovšem vidím to tak, že vidina koryt v evropských strukturách naše poslance do té EU nakonec spolehlivě dovede.

Coby držitel zbraně vidím výsledek těchto voleb velice pesimisticky. Zatímco v minulém volebním období byly nerozumné Grulichovy a Grossovy návrhy zbrojního zákona odráženy pravicovou většinou a nakonec zkultivovány, nyní tato většina neexistuje. Naopak. Levicová většina může nějaký "humanistický" nesmysl, inspirovaný soudruhy z EU klidně protlačit. Nejsem si jist, že takový útok na naše svobody skutečně přijde. Ale může přijít. Staník Gross jistě není spokojen se současným zněním nového zbrojního zákona a nepochybujme o tom, že plk. Kreml mu to bude rád a často připomínat.
Nehodlám malovat čerta na zeď, ale všichni víme, že štěstí přeje připraveným. Pokud nás nachytají na švestkách, když zaspíme nebo budeme líní se bránit, spláčeme nad výdělkem.
Po letošních volbách platí pro nás držitele zbraní ještě více než kdy jindy ono staré fučíkovské "Lidé, bděte!"

Rejstříky Střelecké revue a Střeleckého magazínu
Rejstříky SR a SM


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=274