...i Lugs bude...
Datum: Friday, 19. July 2002 @ 00:00:00 CEST
Téma: Články


Přinejmenším zajímavá informace o chystaném reprintu Lugsových "Ručních palných zbraní".

Málem bych se zapomněl podělit se čtenáři G-I stránek o pozoruhodnou zprávu, které se ke mně dostala již před několika týdny a jež jistě potěší všechny, kteří nejsou hrdými majiteli jediného českého vydání proslulé práce Jaroslava Lugse "Ruční palné zbraně" z roku 1956. Takoví zoufalci (mezi než patřím i já) měli dosud možnost koupit toto sice zastaralé, nicméně i nadále úctyhodné dvoudílné dílo pouze za výjimečných okolností za sumy ve výši několika tisíc Kč (běžně 3-4).

Tento stav se má změnit v blízké době, neboť nakladatelství Svojtka (či jak se tento nakladatelský dům momentálně nazývá) chystá reprint Lugsovy knihy. Zájem o tento projekt sice projevil i nový majitel Našeho vojska pan E. Drtina - velmi zajímavý mladý muž, který se nebrání vydávat i práce českých autorů (kdo snad něco takového má v šupleti, ať se mu směle ozve) a hodlá ve velkém vydávat starší práce z produkce NV, ale Svojtkové ho předběhli. Mají prý zajištěna autorská práva, zahájili převod původního vydání do nového tisku atd.

Jak přesně bude nové vydání Lugse vypadat (s čímž souvisí dosti závažná otázka, zda tam zůstanou původní nepříliš kvalitní fotografie), kdy vyjde, v jakém nákladu a kolik bude stát, mi bohužel není známo. Třeba mě ale někdo z vás doplní.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=278