Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/guns-info.cz/html/mainfile.php on line 17
Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní - Strýček Kalašnikov v Suhlu


Strýček Kalašnikov v Suhlu
Datum: Sunday, 18. August 2002 @ 06:00:00 CEST
Téma: Články


Půlka prázdnin je dávno za námi, ale prázdninové akce probíhají stále dál. Velmi zajímavou výstavu, zvláště pro milovníky vojenských zbraní, připravili také naši přátelé v bývalé NDR.

Waffenmuseum Suhl a hlavně jeho stránky jsme na G-I již představovali. Mimochodem, od loňského roku se trošku změnily, hlavně doplnily.
V červenci zde navíc otevřeli výstavu, věnovanou fenoménu Kalašnikov, samozřejmě za přítomnosti pána, po němž se tento fenomén jmenuje. Výstavu jsem neviděl, ale navštívil jsem její rozsáhlou prezentaci na internetové stránce muzea. Najdete ji na známé adrese http://www.waffenmuseumsuhl.de/ a poté klikněte na rubriku AKTUELL.
Je zde k dispozici několik textů, věnovaných všemožným espektům vývoje, výroby a používání této bohulibé zbraně. Bohužel pouze v němčině, ale zato je to podrobné, na muzejní poměry až nebývale. Také zde nenajdeme mnoho obrázků z výstavy, ale to jednak zvyšuje rychlost načítání jednotlivých rubrik a nepochybně to má i cíl donutit nás do Suhlu přijet a podívat se na ty Kalašnikovy na vlastní oči. Výstava byla otevřena 26.července a má trvat do února 2003.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=295