Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/guns-info.cz/html/mainfile.php on line 17
Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní - Staré katalogy zbrojovek k objednání


Staré katalogy zbrojovek k objednání
Datum: Saturday, 24. August 2002 @ 09:19:34 CEST
Téma: Články


O stránce, na níž se dají objednat staré katalogy zbrojovek z francouzského St.Etienne, vím již dlouho. Právě teď jsem si ale vzpomněl, že na G-I jsem o ní ještě nepsal.<

Doporučuji proto vaší pozornosti celkově zajímavou francouzskou stránku www.lehussard.com. A zvláště její rubriku Libraire Specialisée. Najdete tam širokou nabídku knížek o zbraních a militáriích, ovšem ve francouzštině. Samotná stránka sice inzeruje anglickou verzi, ale ta mluví z poloviny také francouzsky.
Jelikož i já vládnu francouzštinou jako většina Čechů, zaujala mne z této záplavy především nabídka katalogů starých francouzských zbrojovek. Něco již jsem si onehdá přivezl v batohu, když jsem vyjel do Francie a mohu konstatovat, že i přes jazykové nedostatky se s těmito katalogy i některými publikacemi dá efektivně pracovat. Ostatně jsou to hlavně obrázky a z nich se nechá vyčíst skoro vše.
Na téhle stránce najdete v nabídce kromě jiného čtyřdílný průřezový katalog firmy Manufrance (mám doma, je to super), ale také katalogy firem Martinier Collin, Verney-Carron nebo publikaci s výběrem ukázek z více zajímavých katalogů firem ze S.Etienne.
V nejbližších dnech učiním pokus s objednávkou některých knížek po internetu. O výsledku a případných dobrodružstvích s tím spojených, budu časem informovat.


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=297