Iževské rytiny v Norimberku
Datum: Thursday, 27. August 2015 @ 00:00:00 CEST
Téma: Články


V expozici Iževského mechanického závodu na norimberském veletrhu IWA 2010 jsme objevili mimo jiné zajímavě zdobené lovecké zbraně z Iževska. Výzdoba pochází od rytců, kteří pracují pro továrnu a současně jsou spojeni s tamní puškařskou školou, která nese jméno Leonarda Vaseva.

izevsk-rytiny Jde o práce z posledních dvou let.


Iževsk
Kozlice MP 27M. Zbraň puškařsky dokončil Andrej Malik, pažbu vytvořil Jevgenij Konovalov a rytinu Arťom Kiseljov


Iževsk
Na další kozlici MP 27M je rytina Sergeje Sutjagina, zbraň puškařsky dokončil Sergej Barmin a pažba je opět dílem Jevgenije Konovalova

Iževsk
Rytina na třetí kozlici MP 27M je od Alexandra Koževnikova, zbraň puškařsky dokončil Alexander Feofilaktov a pažba je od Romana Rylova

Iževsk
Dvoják MP 221 v ráži 30-06 Springfield s výzdobou Art Nouveau od  Vitalije Rjabova. Zbraň puškařsky zpracoval Rustam Šafidulin a pažbu vyrobil a řezbářsky vyzdobil Damir Husajnov.

Iževsk
Dvojku MP 43 vyzdobil kombinací rostlinných motivů a motivu dravého ptáka Jurij Kropačev. Zbraň puškařsky zpracoval Alexej Krasnopjurov a pažba je od Vladimíra Šušakova.

Iževsk
Motiv sokolníka na samonabíjecí brokovnici MP 153 vytvořil Roman Zaberov. Ve střední Evropě jsme se s takovým motivem ještě nesetkali, zatímco u Rusů nám připadá tak nějak samozřejmý. Zbraň puškařsky dokončil Konstatntin Pajmetjev a pažba je od Damira Husajnova.

Tento článek vyšel ve Střelecké revui číslo 6/2010.


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2982