TLUMIČE OD MAXIMA
Datum: Tuesday, 22. December 2015 @ 00:00:00 CET
Téma: Články


Tlumiče rozhodně nepatří k tomu, co by se u nás podporovalo a na co by se mohla dělat reklama. U nás se jedná o zakázané doplňky zbraní. I kdyby se montovaly na vzduchovky. V Americe je to však zřejmě jinak a tlumiče se mohou prodávat i civilistům. Třeba aby mohli konečně ulovit Usámu.

Jak nás nedávno informovala firma United States Fire-Arms z Hartfordu v Connecticutu, zařadila tlumiče do svého sortimentu. A jak jinak, učinila tak způsobem značně originálním, spojujícím americkou tradici s americkou modernou a nadějí na obchodní úspěch.
Tak především byla vzkříšena značka Maxim Silent Firearms Company, tedy jméno firmy, která na počátku minulého století vyráběla tlumiče vynálezce Hirama Percy Maxima. Dobrý obchodní tah v duchu US Firearms. Název nikdo nechránil, tak ho převzali, nechali si ho chránit a staví na dávné tradici.
Naopak velmi moderní přístup firma zvolila u výroby těchto tlumičů, kterou zadala firmě Yankee Hill Machine. Tento podnik živí svých padesát zaměstnanců výrobou příslušenství a komponent včetně hlavní pro pistole a pušky, zvláště pro AR 15. Má v nabídce také tlumiče. Od Maximových tlumičů se tyto standardní liší tím, že jejich osa se nachází v ose hlavně, zatímco většina hmoty Maximova tlumiče se nachází pod osou hlavně. Dík tomu můžete používat původní mířidla své zbraně bez modifikací, protože na ně vidíte.
Tlumiče se vyrábějí z kombinace hliníkové slitiny a oceli a jako první přišly na trh výrobky v ráži 22, za nimiž následovaly ráže 45 ACP, .40 S&W, 9mm Luger, Super 38 Automatic a puškové ráže 223 a 30. Podle toho, co víme, je zatím největší poptávka po tlumičích na klony pistolí Colt 1911 a Colt Woodsman. Tlumič na pětačtyřicítku stojí 459 dolarů a na dvaadvacítku Woodsman se cena dostala těsně pod tři sta.

Tato zpráva vyšla ve Střelecké revui číslo 12/2009.


Střelecká revue
Střelecká revue

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=3029