Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/guns-info.cz/html/mainfile.php on line 17
Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní - Předovky Feinwerkbau


Předovky Feinwerkbau
Datum: Wednesday, 17. February 2016 @ 00:00:00 CET
Téma: Články


Samostatnou kapitolu představují v nabídce firmy Feinwerkbau předovky na černý prach. Do jejího sortimentu se dostaly až na počátku nového tisíciletí. Podobně jako u vzduchovek a malorážek, také zde podnik uplatnil svoji filozofii, která velí vyrábět špičkové věci pro špičkové střelce a ne levné křápy. Sortiment černoprachých zbraní se zde proto omezuje na dvě položky, které ale už stačily prokázat své kvality.

Tu první představuje sportovní perkusní pistole Unterhammer v ráži 36, pro kterou se používá označení History No 1. Jak již název napovídá, jde o předovku se spodním kohoutem. Hlaveň má kruhový průřez, v zadní části ji kryje osmihranné pouzdro. Hledí je umístěno daleko vzadu na jazýčku lůžka hlavně, který zasahuje daleko na hřbet rukojeti. Vzdálenost mířidel na zbrani dlouhé 44 cm s hlavní dlouhou 26 cm dosahuje 31,5 cm při. Odpor spouště je stavitelný mezi 100 a 400 gramy. Muška je stavitelná stranově a hledí výškově.
Firma uvádí, že předlohou této zbraně byly pistole puškaře Billinghursta (1807-1880) z amerického Rochesteru. Tato zbraň se na střelnicích rozhodně prosazuje a svým majitelům přináší úspěchy.
Kvalitní výrobek pro sportovní střelce z perkusního revolveru představuje replika revolveru Rogers Spencer v ráži 44, kterou firma nabízí pod obchodním názvem History No. 2. Tato zbraň se sice ve své době v Americe nestačila prosadit, ale dnes představuje velmi dobré řešení právě pro sportovní střelbu z perkusních revolverů.
Perkusní revolver Rogers Spencer od Feinwerkbau se považuje za nejlepší sériově vyráběnou repliku perkusního revolveru na světě. Této zbrani jsme se více věnovali v čísle 4/2009.
Firmu dnes vedou synové obou zakladatelů, ale pracuje zde i generace jejich vnuků, takže firmu bude možno předat další generaci.

Toto je ukázka z rozsáhlého materiálu o firmě Feinwerkbau, který vyšel ve Střelecké revui číslo 1/2010.


Střelecká revue
Střelecká revue


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=3043