Co soudíte o pistoli Beretta 92?
Datum: Friday, 04. October 2002 @ 00:00:00 CEST
Téma: Články


Svého času se okolo jejího zavedení do výzbroje americké armády strhl dosti obstojný humbuk, který dnes v drsných podmínkách války proti terorismu propuká s novou silou. Zdá se, že pistole Beretta 92 alias M9 v nomenklatuře amerických ozbrojených sil možná přece jen nebude tou pravou vojenskou zbraní do každého počasí. A co si o ní myslíte vy?

Tentokrát se na G-I stránkách pokoušíme rozproudit debatu o vysoce aktuálním tématu: o kvalitě a uživatelských vlastnostech jedné ze stálic současné nabídky samonabíjecích pistolí ráže 9 mm Luger, italské Beretty 92.

Tato vlajková loď proslulé italské zbrojovky inkasovala v posledních měsících několik vážných zásahů pod čáru ponoru v podobě nevalných referencí z náročných akcí v drsných klimatických podmínkách bojů v Afghánistánu. Samozřejmě nečekáme, že by naši čtenáři měli možnost získat zkušenosti za alespoň přibližně podobných okolností, v jakých se nacházeli američtí vojáci. Je však tato pistole plně spolehlivá i za běžných "civilních" podmínek? Jak se vám nosí a jak ovládá? Co její přesnost? Proč jste si ji vlastně koupili: pod dojmem jejího filmového image, protože ji zavedli Američané, nebo vám z dané nabídky objektivně vyhovovala nejlépe? A koupili byste ji dnes znovu?

Pokuste se zareagovat na tyto otázky a klidně připojte jakékoli další názory vztahující se k pistoli Beretta 92. Výsledný obraz o této zbrani možná pomůže trochu napravit její dnes pošramocenou reputaci; anebo třeba naopak uchrání některého z našich čtenářů od špatné koupě. Uvidíme.
Podpořte naše stránky
Podpořte naše stránky


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=313