Dvě zajímavosti z připravovaného SM 11/2002
Datum: Monday, 07. October 2002 @ 00:00:00 CEST
Téma: Články


Nemá cenu zastírat úzké propojení některých autorů G-I stránek na časopis Střelecký magazín. Tak proč toho nevyužít a neprozradit, na co zajímavého se můžete těšit v nejbližším čísle?

Osobně bych rád upozornil především na dvě lahůdky.

První potěší milovníky moderních zbraní, konkrétně samopalů. Jak se dalo čekat, v souvislosti s nedávným úmrtím Uziela Gala se strhla menší publicistická smršť článků o samopalech UZI. SM nezůstává stranou, pokouší se však přijít s vlastním pohledem na věc. V čísle 11/2002 se tak v rozsáhlém a bohatě ilustrovaném článku Jana Skramoušského, tedy osoby v tomto směru asi nejpovolanější, mj. dočtete, co se vlastně ví a co naopak neví o údajném izraelském kopírování českých konstrukcí, ale třeba taky o vůbec prvních samopalech stejné koncepce, jakou později použil pan Gal, které se během druhé světové války objevily - hádejte kde?

Druhé upozornění směřuje jmenovitě k Janu Tetřevovi (jenž sám bude spoluautorem jednoho z velmi hezkých článků, nechejte se překvapit). Vladimír Dolínek, opět jméno zaručující kvalitu, tentokrát podle mého mínění dosáhl jednoho ze svých publikačních vrcholů ve dvoustránkové studii Fingerlandové. Podrobné mapování osudů puškařské rodiny v průběhu čtyř století bude jistě opravdovou lahůdkou pro všechny milovníky tematiky starých zbraní a lidí kolem nich.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=315