Dva Lugsové?
Datum: Friday, 25. October 2002 @ 14:27:06 CEST
Téma: Články


Malý drbík o vývoji v záležitosti vydání reprintu legendární publikace "Ruční palné zbraně" Jaroslava Lugse.

Když jsem před časem na G-I stránkách informoval o tom, kterak se na ne zcela vzdáleném obzoru rýsuje vydání reprintu legendární dvoudílné publikace "Ruční palné zbraně" Jaroslava Lugse, zmínil jsem se též o zápletce v podobě existence dvou zájemců o tento projekt: nakladatelství Svojtka a nakladatelství Naše vojsko.

Nyní opravdu velmi stručně doplňuji, že není zcela vyloučena realizace obou záměrů, pochopitelně po dvou zcela nezávislých liniích. Jakým způsobem bude dostáno autorským právům, není známo. Ví se tolik, že Svojtkovci jsou údajně ve spojení s jakýmsi příbuzným J. Lugse; naproti tomu Naše vojsko zase vychází z toho, že kniha vyšla v roce 1956 právě v tomto nakladatelství. Svojtkovci jsou vázáni podmínkou podoby v maximální míře shodné s originálem; přístup NV zůstává otázkou.

Vzhledem k tomuto stavu, kdy o úspěchu na trhu nejspíš rozhodne především rychlost účastníka závodu (a pak také cena, na kterou jsem opravdu zvědavý), se reprintu či v podobném duchu laděného opětovného vydání "Ručních palných zbraní" možná dočkáme již velmi brzy.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=327