Střelecký magazín 11/2002
Datum: Tuesday, 29. October 2002 @ 20:37:59 CET
Téma: Články


Vyšlo další číslo a já se po nějaké době opět věnuji jeho obsahu.


V úvodu najdeme kratší redakční povídání na téma povodní a řady smutných událostí-úmrtí významných lidí ze světa zbraní.

Plynovky Walther Lever Action

O zbraních divokého západu na plynové bombičky, které představila německá firma, informuje na třech stránkách Martin Helebrant. A mne moc těší, že se na tento opomíjený druh zbraní dostalo.

Pistole X.Treme Duty

Chorvatská plastová pistole HS 2000 pronikla do nabídky firmy Springfield Armory a rázem je světová. To není špatné. Na dvou stranách referuje o této zbrani -BŘ-
právě zde je moje manželka pejskařka a místo "chorvatská" četla "chovatelská pistole". y jsme totiž doma blázni dva. A třetí je pes. Kdybychom byli čtyři a měli tank, byli bychom čtyři z tanku a pes.

Ohlédnutí za Billem Rugerem

Zanechal za sebou jednu z mála prosperujících amerických zbrojovek a stal se pojmem ve světě zbraní. Bill Ruger zemřel 6.7.2002 a za jeho životem a dílem se ohlíží Martin Helebrant.

Pistole reform

Vladimír Dolínek pokračuje ve svém neobyčejně zajímavém seriálu o opakovacích pistolích. Moc pěkné a také k tomu přidal přehled cen těchto zajímavých zbraní. Dvě strany.

Kořeny UZI

Nedávno zemřel další klasik konstrukce palných zbraní Uziel Gal. Nad vznikem jeho nejslavnější zbraně se zamýšlí a rekapituluje Jan Skramoušský. Čtyři strany.

Luxusní dvojka z dílny Matyáše Macha

Už jste někdy slyšeli o patentu pražského puškaře Matyáše Macha? Do té doby, než se mi dostala do rukou další jeho velmi zajímavá zbraň, jsem o jeho patentu nic nevěděl. A líbilo se nám to s Čestmírem Markem tak moc, že jsme o této zbrani napsali třístránkový článek. Škoda, že ta krásná věc jen tak proplula kolem nás.

Rejstříky Střelecké revue a Střeleckého magazínu
Rejstříky SR a SM

Flobertková karabina Wolf

Na jedné straně představuje ing.Rudolf Rychlík novou českou flobertku z dílny konstruktéra Jiřího Dresslera.

Fingerlandové

Krásný článek Vladimíra Dolínka o historii jednoho puškařského rodu, který působil na našem území. Podle mne perfektní a doufám, že někdy brzy bude pan doktor pokračovat zase jinou rodinou.

Galesi model 9

Dvojstrana v rubrice Test oldtimeru je věnována méně známé italské pistoli.

Letecké kulomety Schwarzlose

Pokračování seriálu o leteckých kulometech je tentokrát věnováno typické zbrani rakousko-uherské. Dvě strany, autor v této rubrice mimořádně David Pazdera.

Pistole signální německá LP 42

Prostřední dvojstrana je tentokrát věnována klasické německé, ale podle mne nehezké (soukmenovci prominou) pistoli.

Nože z katalogu

Zdeněk Faktor představuje některé zajímavosti z katalogu pardubické firmy Parfilex. Dvě strany a na nich ještě nůž pro jednoruké.

GMC u Strádonic

Na dvou stranách píše o natáčení jedné reklamy pro firmu General Motors Martin Koller. A obrázky jsou ještě na předposlední straně obálky.

Zbraně mistrů sportovní střelby

Jan Brych tentokrát píše o disciplíně vzduchová pistole. Stránka a půl.

Železniční třaskavky

O tom, jak se na železnici nouzově informovalo o neprůjezdnosti trati malým výbuchem na kolejích. A co se k tomu používalo. Jedna strana, jeden autor-(s)-.

Střelecký den s Jerichem

O jedné prezentační akci zbraní firmy IMI na zajímavé střelnici. Jedna strana, jeden autor-(s)-.

Základní demontáže krátkých palných zbraní-Jäger 7,65 mm Browning.

Zajímavá demontáž neobvyklé německé pistole. Tradičně jedna strana, Jan Skramoušský.

Výcviková pistole ZKP 521

O jednom projektu cvičné pistole z Konstrukty Praha, který zůstal pouze ve stádiu prototypů. Dvě strany, autor Jan Skramoušský.

Nože v Příbrami 2002

V Příbrami vystavovali nože a my je máme na straně 58 a druhé straně obálky. Já ty nožířské výstavy nemusím. Je jich hodně a jsou furt.

Na zadní straně je řez pistolí vz.36

Myslím si, že jestli povodně něčemu neuškodily, tak kvalitě našich střeleckých časopisů. To neznamená, že by našim kamarádům z redakcí nepřidělaly práci. Naopak. Nefungovaly e-maily, telefony, všechno. Toto číslo SM je dokladem, že to všechno zvládli. A to je dobře. Jede se dál.Střelecká revue
Střelecká revue


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=332