Zajímavosti z připravovaného SM 12/2002
Datum: Thursday, 07. November 2002 @ 12:33:06 CET
Téma: Články


Nevím jak vy, ale redakce Střeleckého magazínu už má za sebou odevzdávky posledního letošního čísla. Na co zajímavého se v něm můžete těšit?

Osobně bych z chystaného Střeleckého magazínu č. 12/2002 rád upozornil především na obsáhlejší článek o ručním vrhači RV 85. Tato zbraň byla vyvinuta v první polovině 80. let s cílem umožnit československým bezpečnostním složkám lapit gaunery bez újmy na zdraví všech zúčastněných. Osudy RV 85 nejsou zdaleka jasné; jistým je ovšem tolik, že vzhledem k průbojnému provedení stávající munice s náplní na bázi CS není tento ruční vrhač použitelný při zasahování proti osobám na volném prostranství (původně se totiž přepokládalo, že pachatel bude ukrytý v nějaké budově). Berte to jako takový drobný příspěvek redakce SM k událostem, které Pražáky čekají - pokud se nemýlím - již přespříští týden.

Před krátkým časem proběhlo na G-I lkaní nad tím, v jak hojné míře jsou na stránkách SM a SR publikovány statě věnované chladným zbraním. Avšak myslím, že i zarytí odpůrci této tematiky se zájmem pohlédnou na článek věnovaný různým variantám populárního útočného nože vz. 75.

Tolik alespoň ve stručnosti k zajímavostem ze SM 12/2002, které by mělo vyjít 26. 11. 2002.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=337