Dvě zajímavosti z připravovaného SM 1/2003
Datum: Wednesday, 11. December 2002 @ 00:00:00 CET
Téma: Články


Připravovat měsíčník jinými slovy znamená mírně předbíhat čas. Tak například právě teď je v procesu dokončování SM 1/2003. Co zajímavého v něm najdete?

Musím přiznat, že tentokrát mi tato pozvolna tradiční ochutnávka z chystaného Střeleckého magazínu zabrala trochu víc mozkové kapacity než obvykle, neboť věcí, na něž bych rád upozornil, je vícero. Avšak protože nemíním předbíhat přehledy Jana Tetřeva, nakonec jsem se přece jen ovládl a po delším váhání vybral následující dvě upoutávky.

Na prvním místě bych rád zmínil mírně rozsáhlejší článek kolegy Jana Skramoušského věnovaný pistolím Beretta vz. 1934 a 1935. Téma zajímavé, ale taky monumentální, takže to, co se dočtete, je jakýsi extrakt, navíc - protentokrát - vymezený výrobou do roku 1945.

Na místě druhém si dovolím uvést svůj vlastní materiál, a to proto, že je jakousi reakcí na diskusi o materiálech v SM (ale i SR) věnovaných chladným zbraním, která na G-I před časem proběhla. Tato oblast mě sice ponechává vcelku chladným (zdá se, že stejně je tomu u většiny čtenářstva guns-info stránek), existuje však několik výjimek. Jednou z nich jsou bodáky, najmě pak bodáky Mannlicher - a právě jejich výrobě v Československé státní zbrojovce v Brně se v SM 1/2003 věnuji formou stručného shrnutí dosud známých údajů.

SM 1/2003 by měl vyjít 27. prosince 2001.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=354