Invalidovna je v provozu!
Datum: Wednesday, 11. December 2002 @ 15:55:32 CET
Téma: Články


Možná jste to už věděli, ale já až do včerejška nikoli: Vojenský ústřední archiv v Praze, jehož součástí je Vojenský historický archiv a který je běžně přezíván Invalidovna, opět funguje.

Včera mě o tom informoval Tomáš Jakl, čerstvě nový vědecký pracovník Historického ústavu Armády ČR, který v hojné míře využívá fotosbírky uložené ve VÚA (možná znáte jeho zajímavé studie o německých bojových vozidlech na území Protektorátu). Jeho sdělení bylo pro mě osobně značně překvapující, neboť dosud ke mně doputovaly pouze katastrofické zvěsti o tom, kterak je Invalidovna, tento v mnoha směrech nenahraditelný zdroj pramenů, zcela na kolenou a nezvedne se dříve než na jaře a to kdoví jestli.

Dnes jsem se tam šel podívat - a opravdu, Invalidovna funguje. Neměl jsem čas pídit se, co všechno odnesla voda navždy a co jen na nějakou dobu; objednával jsem si věci z počátku 20. let a to proběhlo bez problémů. Takže snad příště.

Badatelský režim je nezměněn: otevřeno od úterka do čtvrka, začátky si nepamatuju, pak je tam polední přestávka (ale jen krátká) a zavírá se v 15.30. Zatím máte šanci objednat se na termíny v lednu; až se o tom dozví víc lidí, zase se nejspíš vše vrátí ke stavu, kdy přijít na blind mohlo znamenat termín nejdřív za půl roku. Takže je lépe objednávat se hodně dopředu.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=355