48797
Datum: Tuesday, 17. December 2002 @ 06:00:00 CET
Téma: Články


Ne, číslo v titulku tohoto článku nevyjadřuje můj měsíční plat v pardubickém muzeu. Ani hrubý, ani čistý.


Týká se mého takřka životního díla, rejstříku Střelecké revue a Střeleckého magazínu. Poté, co jsem do něj zaznamenal údaje o článcích, počítadlo záznamových karet se zastavilo právě na čísle 48 797. Padesáti tisíc tak dosáhneme někdy v příštím roce.
Letos se rejstřík rozrostl o 1725 záznamů o článcích ve Střelecké revue a 1991 záznamů ze Střeleckého magazínu. To je neobvyklé, protože SR má více stránek a spíše kratší články, zato víc. Články v SM jsou většinou delší a je jich méně. Letošní anomálii zapříčinil seriál o značkách inspektorů americké armády, uveřejňovaný v SM. Aby mohl počítač efektivně vyhledávat, dával jsem maximálně dvě značky na kartu. A z toho ten nárůst počtu karet.
Jak rejstřík funguje, můžete ověřit na demoverzi, která je v naší rubrice Download. Máme tam jak verzi pro Access 97, tak Access 2000.

Plná verze, obsahující ročníky SR 1969-2002 a SM 1996-2002, tedy všechny, je k mání za nezměněnou cenu 990 Kč včetně poštovného. V objednávkách nezapomeňte uvádět, zda máte Access 97 nebo 2000.
Majitelé starších verzí se v průběhu roku ptali po aktualizaci. Byly s tím problémy, ale elegantně je vyřešíme. Aktualizace rejstříku za rok 2002 je tedy pro majitele starších verzí k mání za 150 Kč. Případní zájemci nechť se ozvou.

A jak s rejstříkem dál?
Myslím si, že v roce 2004 by už rejstřík mohl být nikoli na poněkud nepraktických disketách, ale na CD, kam se toho vejde hodně. Dá to nějakou práci, takže ještě rok zůstaneme při disketách.

Rejstříky Střelecké revue a Střeleckého magazínu
Rejstříky SR a SM


Střelecká revue
Střelecká revue


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=359