Vaše zkušenosti s pistolemi Beretta 92
Datum: Thursday, 09. January 2003 @ 00:00:00 CET
Téma: Články


Před časem jsme se v reakci na kritické reference o výkonech pistolí Beretta 92 alias M9 v náročných klimatických podmínkách protiteroristických akcí v Afghánistánu dotázali na to, jaké zkušenosti mají s těmito zbraněmi naši čtenáři. Výsledkem je jeden z nejzajímavějších souborů ohlasů, jaké jsme na G-I zatím zaznamenali.

Nevím, kolik z vás se vrací ke starším materiálům v jednotlivých rubrikách G-I. Čas od času to ovšem rozhodně stojí za to, neboť k některým z nich se třeba i s větším časovým odstupem zajímavým způsobem vyjadřují naši čtenáři.

Exemplárním příkladem je právě anketa "Co soudíte o pistoli Beretta 92?", k níž své mínění připojilo na G-I poměry překvapivě velký počet praktických uživatelů této italské zbraně. Zdůraznit je třeba, že tentokrát nemá navrch nějaké pindání nakvašených anonymů, nýbrž že jde o seriozní, fundované názory, které rozhodně stojí za přečtení.

V ohlasech na tuto anketu zazněl mimo jiné i dotaz, zda by nebylo možné přinést podrobnější informace o v textu zmíněných vážných zásazích pod čáru ponoru, které v posledních měsících inkasovala vlajková loď proslulé italské zbrojovky. K tomu uvádíme, že o - nejen aktuálních - problémech s pistolemi Beretta 92 používanými v amerických ozbrojených silách by měl vyjít článek ve Střeleckém magazínu 2/2003.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=370