Nový šéfredaktor DWJ
Datum: Friday, 10. August 2001 @ 08:00:00 CEST
Téma: Články


Právě jsem se chystal vyprávět historku, v níž figuroval šéfredaktor časopisu DWJ W. Kräußlich, když jsem náhodou nahlédl do nového čísla tohoto renomovaného periodika

Podle editorialu letošního 8. čísla Deutsches Waffen-Journal právě probíhá personální změna na postu šéfredaktora tohoto německého časopisu světového věhlasu, který letos vychází již 36. rokem. Skončil sebevědomý, buršáckou jizvou na tváři opatřený Wolfgang Kräußlich (důvody nejsou uvedeny) a jeho nástupce (jméno jsem z textu nevykoumal) by se měl svých povinností ujmout 1. října tohoto roku. Pokud jsem správně pochopil (neověřoval jsem to), měl by to být historicky čtvrtý člověk v čele této redakce.

DWJ je pojem, jenž každý vážný zájemce o moderní i historické zbraně všeho druhu a původu musí brát vážně. Prestiž tohoto odborného periodika je mimořádně vysoká (což ostatně „déwéjáci“ dávají při nejrůznějších příležitostech ostatním odborným publicistům rádi najevo). O výjimečnosti jeho postavení může svědčit fakt, že patří k nejméně „vykrádaným“ časopisům o zbraních – tím mám na mysli, že jiné jinak neskrupulózní redakce si pořádně rozmyslí, než se odváží přejmout fotografie made in DWJ.

Změna na postu šéfredaktora je proto poměrně významnou událostí, a to tím spíše, že člověk v čele redakce DWJ má podle všeho hodně co mluvit do směřování časopisu. Osobně nemůžu prohlásit, že bych byl z koncipování DWJ v období vlády hodně novinářského Kräußlicha nějak zvlášť nadšený. Mám jen trochu obavu, a dikce úvodníku v DWJ 8/2001 mě v tomto temném tušení utvrzuje, že i od Kräußlichova nástupce bude v souladu s aktuálními trendy v tzv. odborné publicistice, které zaznamenáváme i u nás (viz úroveň časopisu Zbraně a náboje), požadováno více publicistiky než odbornosti. Uvidíme.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=39