Studie o čs. zbraních po roce 1945 na dohled!
Datum: Friday, 28. February 2003 @ 00:00:00 CET
Téma: Články


Poslední 2 svazky řady Studie o technice v Českých zemích zanedlouho vyjdou - a v nich i studie o čs. zbrojní technice po roce 1945.

Tuto skutečnost jsme na G-I již kdysi avizovali. Připomínám, že pasáže o zbrojní technice po roce 1945 (mám dojem, že horní časové vymezení činí 1992, tj. zánik Československa, ale nejsem si teď jistý - kdo to chce vědět přesně, ať mrkne na stránky Národního technického muzea, tam to někde je) pro tento projekt napsali odborníci z Katedry zbraňových systémů Vojenské akademie v Brně.

Protože od doby prvních informací uběhlo - zčásti doslova - hodně vody, pro jistotu jsem se minulý týden zeptal pana Dr. Folty z Národního technického muzea, jak si věci stojí. Odpověděl mi takto:

"Stav je ten, že dnes máme stránkové korektury už (!) 15. kapitoly z 30. Příslib ED je do konce roku 2003. Doufejme...!!!
J. Folta"


Tedy ne že bych z toho byl úplně moudrý, ale chápu to tak, že opravdu již koncem tohoto roku budou poslední 2 svazky projektu Studie o technice v Českých zemích na světě.

Čistě mezi námi, raději si nedělám příliš velké iluze o tom, že bych v této publikaci našel přehršel, pokud vůbec nějaké nové informace. Osobně očekávám jakýsi slušně zpracovaný přehled již někde jinde publikovaných údajů. Ale můžu se silně mýlit. Teď nezbývá než doufat, abychom se o tom mohli opravdu přesvědčit již letos.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=402