Čeští puškaři se přesunuli do Našeho vojska
Datum: Tuesday, 25. March 2003 @ 15:50:51 CET
Téma: Články


Nekonečný příběh knihy o českých puškařích pokračuje.

Nějak jsem se zapomněl zmínit o novince staré momentálně již nějaký ten týden. Ale popořádku. 4. února 2003 jsme na G-I informovali tom, že Dr. Vladimír Dolínek právě jedná o vydání své knihy o českých puškařích s nakladatelsvím Paseka, jehož přístup k této publikaci však vykazoval mnoho diskutabilních rysů. Mj. i na základě Vašich ohlasů jsme s kolegou Tetřevem začali chystat podpůrnou akci, která by Paseku přiměla zvýšit plánovaný velmi omezený náklad.

Věc byla konzultována s Dr. Dolínkem, který podobné intervence prozatím s díky odmítl, pokračoval ve vyjednávání a nakonec se domluvil s Naším vojskem. Datum si přesně nepamatuji, měl jsem právě v ten čas trochu jiné starosti, ale mohlo se tak stát zhruba koncem února. Pan Drtina z NV se k projektu postavil velmi vstřícně a byl to právě on, kdo začal Dr. Dolínka tlačit do co největšího počtu barevných fotografií (Paseka barevné fotky nechtěla).

Takže teď nezbývá, než čekat, zda tento přesun se zájmem očekávané publikace bude definitivní a jestli se Našemu vojsku podaří knihu o českých puškařích udělat rychle, hezky a ne moc draho.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=420