Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/guns-info.cz/html/mainfile.php on line 17
Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní - Dvě zajímavosti z připravovaného SM 5/2003: CZH 2003 S a samopaly Mendoza


Dvě zajímavosti z připravovaného SM 5/2003: CZH 2003 S a samopaly Mendoza
Datum: Tuesday, 08. April 2003 @ 17:00:00 CEST
Téma: Články


Opět - po delší pomlce - přinášíme stručné informace o dvou pozoruhodnostech z chystaného Střeleckého magazínu.

Letošnímu číslu 5 bude dominovat reportáž z 30. ročníku veletrhu IWA. Tohle je ovšem tak obligátní upozornění, že je nepovažuji za nutné zařazovat do hry. Takže mi stále ještě zbývají dva materiály k vypíchnutí.

Domnívám se, že s velkým zájmem našich čtenářů se setká zejména článek "Samonabíjecí puška CZH 2003 S". Ano, to je ta napjatě očekávaná samonabíjecí verze samopalu vz. 58. Ve Střeleckém magazínu se Ing. Václav Ceeh (v první verzi jsem omylem napsal Cech, za což se ze srdce omlouvám) na dvou stránkách podrobně rozepisuje o tom, v čem vlastně úprava původní zbraně spočívá. Upozorňuji rovněž na kvalitní detailní snímky Petra Packana (pokud nám je tiskárna tradičně "nevylepší").

Druhé upozornění je s prominutím menší, ve vší slušnosti realizované rýpnutí do kolegy Jana Balcara (který to doufám snese se svým příslovečným klidem). Ten totiž včera na svých hoba stránkách jako na zavolanou uveřejnil stať "Samonabíjecí karabina a pistole Mendoza", což je téma, jemuž se pod lehounce zavádějícím názvem "Samopaly Mendoza HM-3-S a HM-4-S" v SM 5/2003 na dvou stranách věnuje Jan Skramoušský.

Jaký je mezi oběma články rozdíl? Jeden převeliký. Neboť v Norimberku letos byly nejen prospekty, o nichž hovoří J. Balcar (a taky fantastický CD ROM s obrovskou spoustou údajů o dějinách i současnosti firmy Mendoza, včetně takových lahůdek, jako je osobní prezentace pana Hectora Mendozy), nýbrž i samy zbraně. A ty se od obrázků v příručce přece jen krapet lišily. Nemluvě ani o některých detailech, které člověk jinak než na vlastní ruce a oči nezjistí. Nicméně ono se určitě najde i něco, co bude moci kolega Balcar pro změnu vytknout nám, takže ono se to srovná. :-)

Včera jsem zapomněl na uvedení data, kdy SM 5/2003 vyjde: mělo by to být 22. 4. 2003.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=432