Dvě zajímavosti z připravovaného SM 6/2003
Datum: Thursday, 15. May 2003 @ 17:30:00 CEST
Téma: Články


Tradiční upoutávka na právě dochystané číslo Střeleckého magazínu má tentokrát poněkud jinou formu.

Jinou, neboť v ní na prvním místě neupozorňujeme na článek, nýbrž na SOUTĚŽ. A to soutěž ne jen tak ledajakou. Její hlavní cenou je totiž samonabíjecí puška CZH 2003 S, o níž už česká střelecká veřejnost nějaký čas vede vášnivé a nadšené diskuse. Tuto zbraň nyní můžete vyhrát, pokud se aktivně zúčastníte čtenářské soutěže SM - podrobnosti najdete v čísle 6/2003.

Obvyklá druhá upotávka potěší sběratele starších bambitek, jak u nás byly svého času běžně nazývány samonabíjecí pistole. Třístránkový článek "Zahraniční krátké zbraně v čs. armádě" J. Skramoušského by měl názorně předvést, co všechno se k nám v prvních letech existence Československé republiky ze zahraničí z krátkých palných zbraní dovezlo, aby se tak alespoň částečně vykompenzoval opravdu fatální nedostatek pistolí a revolverů v čs. výzbroji. Na třech stranách nelze pochopitelně čekat příliš detailní rekonstrukci; je to prostě přehledné shrnutí hlavních známých údajů, které doprovázejí snímky dochovaných zbraní s čs. přejímacími značkami.

Číslo 6/2003 pak bude zajímavé i tím, že zřejmě jako vůbec poslední vznikne v grafickém studiu, které zpracování SM zajišťovalo již od jeho vzniku. Uvidíme, zda a jak se tato nijak bezvýznamná změna projeví na dalších číslech.

SM 6/2003 by měl vyjít 27. května 2003.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=460