Tiše tiše
Datum: Friday, 16. May 2003 @ 15:23:07 CEST
Téma: Články


Tiše tiše - tak byl v pozoruhodném filmu L. A. Přísně tajné přeložen název bulvárního plátku Hush Hush. Proč jsem si na to vzpomněl?

Protože před budovou Vojenského historického ústavu v Praze pod Vítkovem právě stojí kontejner na odpad, v němž se ovšem namísto odpadu nachází něco málo zajímavých materiálů z působnosti této instituce.

Tento pozoruhodný zjev je způsoben razantním úklidem, jemuž kromě plevelného papíru padlo za oběť i ne zase tak málo tiskovin, jež by jistě potěšily srdce nejednoho čtenáře G-I a jeho známých.

Oněch kontejnerů tam v uplynulých dnech stálo již několik, a tehdá tam údajně ležely skutečné poklady v podobě různých publikací. Nyní tvoří hlavní náplň kontejneru balíky dosti známých souborů pohlednic s předměty ze sbírek Vojenského muzea, konkrétně s následujícími motivy: pistole, vyznamenání, chladné zbraně. Vše ve stavu jako nové, ještě v originálním balení v kartonových krabicích (ty jsou taky dost šikovné).

Kdo by snad měl odvahu a chuť kutat v kontejneru hlouběji, možná by našel i nějaké další poklady. Jeden známý mi ovšem sdělil, že hrabat se v odpadových kontejnerech je přestupkem, takže to mějte na paměti.

Prostě - tiše tiše, milí čtenáři. A nezapoměňte, kde jste o tom četli poprvé.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=463