Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/guns-info.cz/html/mainfile.php on line 17
Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní - Česká zbrojovka na burze stoupá


Česká zbrojovka na burze stoupá
Datum: Wednesday, 11. June 2003 @ 06:00:00 CEST
Téma: Články


Po kuponové privatizaci byly na veřejných trzích stovky, možná tisíce titulů akcií. Byly mezi nimi i zbrojovky. Pokud jsem se nyní dobře díval, dnes se z českých zbrojovek obchodují na Burze cenných papírů Praha jen akcie České zbrojovky v Uherském Brodě.


Základní údaje o firmě, jejích cenných papírech a nároku na dividendu, která se letos (ve slušné výši) bude vyplácet, najdete zde.
Jsou tam též výroční zprávy za roky 2001 a 2002.
Zajímavý je také pohled do kurzovního lístku, kde najdete také grafické vyjádření vývoje kurzu v posledním týdnu, měsíci, roce. Když se podíváme na vývoj posledního roku, není to špatné. Až do počátku února 2003 kurz stagnoval nebo osciloval na hodnotách 350-395 Kč.
Někdy kolem 6.února 2003 vyrazil raketově vzhůru a dosud vyšplhal těsně pod 795 Kč. To vše při minimálních objemech obchodů. Ostatně posuďte sami, jak to bylo:

Zdá se, že zprávy o hospodaření podniku a úvahy o dividendách hnaly kurz vzhůru i přesto, že firma již má majoritního akcionáře, který podnik plně ovládá. Takže pokud mohu soudit podle vývoje na burze, s naší nejznámější zbrojovkou to nejde s kopce, ale do kopce. Hlavně aby to vydrželo. Jsem již léta akcionářem a hodlám jím z ideových důvodů zůstat. Pokud bych na tom měl taky vydělat, tím lépe.


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=480