Konečně kniha o Arsenalu
Datum: Wednesday, 25. June 2003 @ 00:00:00 CEST
Téma: Články


Jednou jsem si před panem Reisingerem, významným rakouským sběratelem opakovaček Mannlicher, postěžoval, že není k dispozici žádná souhrnná práce o vídeňském Arsenalu. A vida, ono už to není pravda.

Loni totiž v rakouském nakladatelství Mayer & Comp. sídlícím v Klosterneuburgu vyšla nevelká, ale zajímavá první monografie věnovaná právě tomuto pozoruhodnému subjektu, který se tak významným způsobem zapsal do dějin zbrojní techniky (a nejen jich).

Knihu Petera a Wolfganga Schubertových "Das Wiener Arsenal" mi v pondělí z Vídně přivezl zmíněný pan Reisinger a ve chvíli, kdy píšu tyto řádky (neboť článek je naprogramovaný), jsem se zmohl jen na zběžné prolistování.

Musím říci, že na první pohled tohle dílko vůbec nevypadá špatně, i když už jsem namátkou padl na jednu relativně významnou chybu (záleží na úhlu pohledu). Uvidíme, až se tím prokoušu pořádně. Což by nemělo trvat dlouho: tahle knížečka malého formátu má totiž jen necelých sto stran a text je v ne zcela zanedbatelné míře doprovozen černobílými obrázky.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=492