Zajímavý ohlas na SM 7/2003
Datum: Thursday, 10. July 2003 @ 17:30:00 CEST
Téma: Články


Ne každý zřejmě pochopil výzvu ve Slovu úvodem ve Střeleckém magazínu č. 7/2003 úplně přesně tak, jak byla míněna. Což na druhou stranu nevadí, neboť v zásadě bezpochyby platí, že vítaná je každá zpětná reakce našich čtenářů.

Ohlas, který je o grafickém řešení SM jen z malé části, mi připadl hodně zajímavý, neboť je pozoruhodnou ukázkou různorodosti pohledů na jednu věc. Ostatně posuďte sami. Upřesňuji, že dopis byl podepsán, nicméně pro účely publikace na G-I jsem jméno vypustil. Text jsem také podrobil alespoň hrubé redakční úpravě (i když v případě post scripta si nejsem tak úplně jistý, co tím chtěl autor říci).

Koupil jsem dnes (ačkoli moji kamarádi ze střelnice už jej přestali kupovat) Střelecký magazín a píši Vám připomínku:

Nová grafická úprava mi připomíná časopis Zbraně (takové to něco na křídovém papíru skoro za 100 plné nesmyslů k zasmátí) a mně osobně se nelíbí.

Obsah lze rozdělit takto: Inzerce, 29 stran o zbraních z předchozích staletí, 5 o soutěžích, 2 nože, 2 balistika, 2 vnitřní balistika (historie), 3 výstava, 4 rozhovory o ničem a na celých dvou stranách nová zbraň (z dalekého Slovenska). Staré zbraně mne nezajímají, nože ačkoli jsou ve Střeleckém magazínu nestřílejí, výrobky z východu mne nezajímají, soutěže, inzerci atd. nečtu, rozhovorů (vcelku o ničem) mám dost.

Zajímají mne nové zbraně, možno-li ze zemí vzdálenějších (po zkušenosti s naším výrobkem), jejich testy, nové náboje, vývoj, konstrukce, exoti atd.

Váš magazín se s mými zájmy, jak vidíte, zcela míjí, patrně se orientujete spíše na sběratele, pamětníka.

P.S.: Od 90. roku odebírám zahraniční časopisy a s politováním musím prohlásit, že jedině Střelecká revue (a to ještě ze 40 % z důvodu ceny) snese srovnání.

Tolik názor čtenáře SM, který mě osobně přiměl k hlubokému zamyšlení (zatím bez jednoznačného výsledku).

A když už jsme u toho, od věci není v této souvislosti upozornit na velmi podnětnou diskusi o úrovni českých periodik o zbraních, která probíhá na hoba stránkách.
Podpořte naše stránky
Podpořte naše stránky


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=506