Dvě zajímavosti ze SM 8/2003
Datum: Thursday, 24. July 2003 @ 13:15:00 CEST
Téma: Články


Opět je tu tradiční upoutávka na "blížící se" Střelecký magazín.

Předeslat je vhodné, že číslo 8/2003 bude poněkud jiné než číslo 7/2003, v němž jsme startovali nové grafické řešení. K největším změnám patří zvětšení písma. Došlo k tomu tak trochu na pochodu, což znamená, že jsme neměli představu, kolik textu se vlastně při novém písmu na stránku vejde. Načež následovalo dosti brutální proškrtávání některých článků, někdy o více než třetinu textu. Osobně jsme zvědavý, zda poznáte, které články to odnesly.

Nuže, a teď tradiční dvě zajímavosti. Z materiálů o nových zbraních bych zmínil článek o žhavé novince na českém trhu, izraelské pistoli BARAK, jež se ocitne i na obálce. Při zkoušení i psaní spojili své síly M. Helebrant a J. Skramoušský, kteří takto ve spolupráci s fotografem P. Packan pokryli 3 strany. Konstatovat je možné asi tolik, že zbraň je to zajímavá. (To je takové to hodnocení, kdy stojíte třeba před uměleckým dílem a dost dobře nevíte, co si o něm myslet. Načež zadumaně pronesete: "Zajímavé...") Více v SM a také v SR, neboť tam se testu pistole BARAK chopil P. Klozík. Schválně hádejte, kdo střílel s jakou ráží.

Zajímavost číslo dvě: materiál na starší téma s názvem "Akumulační puška ČZ 148". Autor J. Skramoušský, 4 strany, hodně fotek (P. Packan) a nějaké ty obrázky, a stejně si nejsem jistý, zda každý pochopí, jak tahle konstrukční rarita přesně funguje.

SM 8/2003 by mělo podle harmonogramu vyjít 29. července 2003, tedy jako obvykle v úterý.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=512