Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/guns-info.cz/html/mainfile.php on line 17
Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní - Zkušebna má opět svoje www stránky


Zkušebna má opět svoje www stránky
Datum: Sunday, 02. September 2001 @ 08:00:00 CEST
Téma: Články


Stránky Českého úřadu pro zkoušení zbraní a střeliva jsou na nové adrese www.cuzzs.cz

Není tomu dávno, co jsme na českém internetu mohli na atraktivní adrese www.zbrane.cz najít prezentaci Českého úřadu pro zkoušení zbraní a střeliva, dříve České státní zkušebny zbraní a střeliva. Tak před třemi měsíci náhle jeho prezentace z této adresy zmizela a objevilo se sdělení "Provozovatel těchto stránek nezaplatil majiteli serveru dohodnutý poplatek za provozování.Z tohoto důvodu je provoz těchto stránek pozastaven".
Tato zpráva působila od samého začátku silně nedůvěryhodně. Že by státní úřad neměl osm stovek na roční poplatek za zónu a pár stovek měsíčně za hosting?

S tím neplacením to bylo poněkud jinak, než je uvedeno na původní doméně. Jak nám bylo sděleno, doména www.zbrane.cz úřadu nepatřila, ale její vlastník provozování jeho stránek na ní bez problémů připustil. Ovšem po nějakém čase se dožadoval placení. Ne osm stovek ročně za doménu. Ne pár stovek měsíčně za hosting, ale rovnou částku s pěti nulami. Říká se tomu výpalné a mysleme si o tom svoje. Když úřad nezaplatil, byla stránka přirozeně stažena a zobrazuje se jen ono podivné sdělení.

Ovšem stránka Českého úřadu pro zkoušení zbraní a střeliva existuje, pouze se přestěhovala na novou adresu www.cuzzs.cz, která vznikla jako prostá zkratka názvu úřadu.
Tam se tedy člověk o zkušebně (já vím, oficiální název je jiný) dozví vše potřebné.
Samozřejmě historii zkušebního ústavu, jeho poslání v současnosti, ceníky, přehled zkušebních značek, předpisy ( Zákon č.156/2000 o ověřování střel.zbraní)a taky, což oceňuji, jsou zde ke stažení příslušné tiskopisy. Člověk se tedy může na návštěvu náležitě připravit a nemusí vyplňovat lejstra na chodbě.
Je zde též telefonní spojení, adresa úřadu a e-mail.
Stránka je logicky uspořádaná, nijak upovídaná. Menu je trošku netradičně umístěno dole, ale tím se zase dosáhne toho, že obrazovka se nezužuje. Najdeme zde též kontakty na detašovaná pracoviště úřadu.
A závěr: Zkušebna už má zase v provozu svoji stránku, ale na jiné adrese než původně.

Rejstříky Střelecké revue a Střeleckého magazínu
Rejstříky SR a SM


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=55