Dvě zajímavosti z připravovaného SM 11/2003
Datum: Wednesday, 22. October 2003 @ 00:00:00 CEST
Téma: Články


Opět přinášíme upoutávku na chystané nové číslo Střeleckého magazínu.

Letošní jedenáctka SM vznikala za obvlášť komplikovaných okolností: Tak třeba grafička si vzala dovolenou, která poněkud dost přetékala do termínu, kdy grafické studio mělo pracovat na Střeleckém magazínu. Pročež se práce na SM musela na poslední chvíli ujmout zcela nová paní grafička, která o zbraních apod. neměla nejmenší potuchy. Ve výsledku se to projevuje třeba tak, že vám taková hodná paní zrcadlově převrátí obrázky (kolegové ve Střelecké revui by o podobných radostech s grafiky mohli vyprávět napínavé příběhy). Ale snad jsme chytili všechny její dobře míněné pokusy o to, aby to bylo "hezké". K dovršení všeho jsem onemocněl. Chřipka jak trám; takže většinu práce ve studiu musel tentokrát zastat sám kolega Skramoušský.

Ale dost lamentací; pojďme k upoutávkám. SM 11/2003 bude hodně o novinkách. Z nich vybíráme novinku svým způsobem staronovou: řadu pistolí TT. O co jde? K těmhle zbraním patří ta záhadná bambitka s logem ČZ na rukojeti na obálce SM 7/2003, o níž tehdy uvnitř nebyla ani čárka. Nyní tam těch čárek bude o poznání víc: celkem tři strany s opravdu skvělými snímky Petra Packana. Pokud to "nezlepší" tiskárna, bude se na co koukat. Autorem textu je kolega Skramoušský. Pro úplnost dodávám, že na G-I jsme zde exkluzivně pověsili propagační leták k této zbrani.

Dále bych rád upozornil na článek "Patenty samopalu ZB 47". Je to základní přehled patentovaných konstrukčních řešení použitých na této velmi zajímavé zbrani (o jejíž limitované výrobě pro sběratele mimochodem před nějakým časem docela vážně uvažovalo pár českých podnikatelů, kterým tenhle klínovitý plechový samopal učaroval). Autor Jan Skramoušský, 3 strany.

Podle harmonogramu by měl SM 11/2003 vyjít ve středu 29. října 2003.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=564