Zbrojovka Brno na Inchebě a v Respektu
Datum: Wednesday, 05. November 2003 @ 14:00:00 CET
Téma: Články


Kdo snad po všech těch zvěstech z předchozích měsíců čekal, že se Zbrojovky Brno na letošní výstavě Lovecké a sportovní zbraně nedočká, čekal marně. Kdo si přečetl poslední Respekt, ten se nad tím asi zpětně podivil ještě víc.

Pokud to nepletu, na Inchebě vystavovala Zbrojovka Brno BREN, s. r.o., což je něco jako obchodní dceřinná společnost Zbrojovky Brno, a. s. (tedy té, co se stěhuje po republice při hledání místa, kde nejlépe konkurzovat). A jestli to pletu, měla by to napravit inchebácká reportáž Martina Helebranta v dalším SM, neboť ten se na nepřehlednou motanici ve vzájemných vztazích mezi jednotlivými subjekty s názvem ZB podrobněji dotazoval a na rozdíl ode mě si dělal poznámky. Byla to mimochodem docela švanda, protože jak se ukázalo, ono je to zřejmě trošku spletité i pro řadu zaměstnanců ZB. Jen na okraj dodejme, že v aktuálním zbrojováckém katalogu jsou pro změnu zmiňovány pouze akciové společnosti Zbrojovka Brno Arms a ZB Trade.

Stánek Zbrojovky Brno na Inchebě při celkově slabé úrovni letošního ročníku této výstavy nijak nevybočoval z průměru. Možná spíš naopak, protože třeba vystavená damašková kulovnice byla opravdu hezké podívání. Výstavka výrobků i personální obsazení stánku v čele s panem Fulínem vzbuzovalo dojem, že co se tradičního sortimentu loveckých zbraní týká, Zbrojovka Brno jede dál se vší parádou.

V pondělí vyšel časopis Respekt č. 45, v něm na straně 9 článek Marka Pokorného s názvem "Svazákům ve Zbrojovce odzvonilo" a podtitulem "Do vytunelované firmy se vrací zákon" (a taky s dost vtipnou ilustrační fotkou, na tohle jsou v Respektu kabrňáci). Jak říká jeden můj známý, je to hukot. Respektu už sice nevěřím tolik, jako dřív, ale článek působí věrohodně a potvrzuje údaje, jež ke mně o celé věci dolehly.

Takže tu máme zdárně vytunelovanou mateřskou firmu, zbrojní výrobu údajně prodanou Američanům a idylický stánek ZB na Inchebě. Já osobně jsem z toho tak trochu jelen. Dostane mě z toho někdo? Předem děkuji.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=575