Dvě zajímavosti z připravovaného SM 1/2004
Datum: Monday, 08. December 2003 @ 15:30:00 CET
Téma: Články


Tak tentokrát mi to nějak uteklo. Ani jsem se nestihl pořádně zamyslet, co zajímavého bych zase mohl pro G-I sepsat, a už je tu opět čas na víceméně obvyklou upoutávku na nové číslo Střeleckého magazínu.

To je tím, že se můj pobyt v Praze momentálně omezuje jen na část týdne; a na venkově zatím nemáme připojení na internet. Ale to se nejspíš brzy změní a já se polepším. Snad.

Ale teď už k zajímavostem ze SM 1/2004, jehož příprava se dostává do konečné do fáze. Zmínku by si tentokrát zasloužilo více věcí, nemluvě ani o tom, že některé texty mají dosti kontroverzní charakter; zůstaňme však u zavedeného schematu.

Na první místo tak vypichuji článek Mag. Reinolfa Reisingera z Rakouska o pistoli Steyr "SP". Jedná se o méně známou zbraň, která zaznamenala fatální obchodní nezdar a dnes je cennou kořistí sběratelů. Základní údaje o ní zaberou spolu se stručnou historií štýrské továrny a rekapitulací výroby krátkých palných zbraní ve Štýru dvě stránky.

Na druhou pozici po dlouhém, dlouuuhééém váhání kladu svůj vlastní materiál. To, jak naši stálí čtenáři vědí, nedělám příliš často; pro jednou se však snad snese. Ve čtyřstránkovém článku "Bruntálské zkoušky Champion, ZKP 501 a ČZ 448" jsem se pokusil shrnout výsledky armádních testů, jež se v roce 1951 staly východiskem pro rozhodování o dalším vývoji malorážkových pistolí v Československu.

A ještě datum vydání SM 1/2004: podle harmonogramu by to mělo být 29. 11. 2003. Tak to jsem opravdu zvědav.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=596