Sto dní Guns-info.cz
Datum: Saturday, 08. September 2001 @ 08:00:00 CEST
Téma: Články


Hodně práce již jsme stačili udělat, ale mnohem víc práce nás čeká.

Guns-Info.cz má narozeniny. Je mu rovných sto dní. To je doba, kdy pro vlády končí doba hájení. My nejsme vláda, ale krátké zhodnocení si snad můžeme dovolit.
Začínali jsme dva. Měli jsme nápad a kdybychom tušili, kolik práce dá taková internetová stránka o zbraních, asi bychom ani nezačali. Jenomže my jsme 30.května začali. S trochou odkazů a několika články. Se snahou vytvořit rozcestník na cestě za zbraněmi.
Začaly se přidávat odkazy, psát články a pilovat fungování stránek. Když jsme na začátku měli deset návštěv denně, bylo to moc prima. Po zadání na vyhledávače to vyskočilo na patnáct a stoupalo to dál, jak se stránky plnily.
Někdy od konce července jsme na to byli tři. Přidal se k nám Mgr.David Pazdera. Přiložil ruku k dílu skutečně řádně a na obsahu stránek je to hned vidět. Když je někdo vědec a přitom má dar psát zajímavě, je to perfektní. Díky němu se ve Střeleckém magazínu objevila zprávička o naší aktivitě. Mnoho z vás se k nám podívalo právě díky této zprávičce, která na přelomu srpna a září zvedla návštěvnost na dvojnásobek, až k 85 lidem denně.

Ale dost chvály. Máme starosti a ne malé. Některé rubriky se dosud nepodařilo zaplnit. Je nás málo, ale rušit je nehodláme, protože na ně dojde. Teď se usilovně pracuje na zprovoznění rubriky o vzdělávání v oboru.

Přes jisté uspokojení ovšem přiravujeme změny. Píšete nám totiž, co je dobře a špatně. A my se pokoušíme vyhovět. Webmaster Dušan Hokův chystá novou grafiku. Měla by být přehlednější. Při změně grafiky se spojí některé rubriky. Naopak přibudou Moderní zbraně, pro něž má připravenu náplň David Pazdera, jenž ovšem připravil i řadu dalších překvapení. Jan Tetřev, tedy moje maličkost, modifikuje rubriku odkazů. Zmizí některé nezbraňové, byť ne všechny. Přibudou odkazy na puškaře a organizace střelců i sběratelů. Taky sháním partnery ke spolupráci autorské i komerční.

Abych nezapomněl. Guns-Info bude mít malou sestřičku. Samostatnou stránku jednoho šikovného puškaře. V jednání jsou další puškařské prezentace, abychom se měli společně na co dívat. Pro menší firmy, které chtějí na internet, to není tak docela nezajímavé.

Podíl na tvorbě Guns-Info, máte i vy, kdo stránky navštěvujete. Články sice nekomentujete, ikdyž můžete, ale čas od času někdo přidá odkaz na zajímavou stránku, další napíše, co podle něj děláme dobře a co špatně. Klidně nám pište, přidávejte odkazy. Můžete i víc. Poslat článek o zajímavé zbrani, knize nebo akci, kterou pořádáte. Druhý den může být na internetu. Když s námi budete spolupracovat intenzivněji, naučíme vás přidávat příspěvky přímo.

Tak si do té další stovky dní držme palce. Ať nám to běhá jak má. Ať nám nezdraží internet. A hlavně ať zase nějakého neukojeného mírotvorce nenapadne měnit zbrojní zákon.

PS: Zapomněl jsem napsat, že to děláme, protože nás to baví.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=63