Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/guns-info.cz/html/mainfile.php on line 17
Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní - Střelecká revue 2/2004


Střelecká revue 2/2004
Datum: Saturday, 28. February 2004 @ 17:40:47 CET
Téma: Články


Již před delší dobou vyšlo druhé letošní číslo SR.

Na titulní straně je německý samopal Heckler Koch MP 5 A5.

Vstup do EU bude testem účinnosti zákona (pokračování)

Plk.Kreml ve svém článku dovysvětluje to, co nebylo dostatečně vysvětleno v jeho nedávném rozhovoru pro SR a hovoří i na téma změn, které nastanou po 1.květnu 2004, až pokorně vlezeme do EU.
Měl bych k tomu jeho povídání jednu připomínku: Držení zbraní u nás neupravuje zákon 119/2003, ale 119/2002. Pan plukovník by to možná měl i vědět.


Zaujalo nás

Pavla Klozíka zaujaly mimo jiné pistole z Argentiny, Desert Eagle v ráži 50 Action Expres a jedna FN HP.

Grand Power K 100 Standard

Pavel Klozík testoval slovenskou pistoli a nebyl s ní nespokojen. Ale mohu-li soudit podle některých uvedených údajů, na zbrani by se mělo ještě leccos dotáhnout. Dvě strany.

Grand Power

Přemysl Liška vedl s konstruktérem slovenské pistole ing.Kuracinou velmi pěkný rozhovor. O tom, co pan Kuracina už zkonstruoval, o nové slovenské pistoli, o jeho patentech. Skoro tři strany.

Deringer Rex

Jedna stránka je věnována tomuto roztomilému střílejícímu předmětu z produkce pana Dresslera, který je možno také vyhrát v letošní soutěži SR.

Viking

Ruskou pistoli s plastovým rámem představuje na dvou stranách Pavel Klozík. Sice to není nějaká superzbraň, ale poměr ceny a užitných vlastností je dost dobrý.

Kora Brno Sport Special

Pan Miloslav Hudec si koupil dvě zbraně Kora Sport Special a podrobil je opravdu výjimečnému testu. Výsledky jsou v mnoha ohledech překvapivé, pro zbraně tohoto výrobce však spíše příznivé. Inu, takových pořádných testů by to chtělo víc.

Nový revolver ve starém kabátě

Firma Smith Wesson vyrábí opět některé své starší modely. Trošku je pozměnila a nevyrábí jich mnoho. S jedním z nich se podrobněji seznámil Přemysl Liška. Jedna strana.

Smith Wesson 638 Airweight

Pavel Klozík si vyzkoušel maličký, ale spolehlivý a přesný revolver americké firmy. A navíc se mu dostalo nejednoho poučení.

Niklované Norinco 1911 A1

Navrch huj a vespod fuj. Tak nějak by se daly shrnout závěry Pavla Klozíka, který si velkolepě lesklý čínský produkt prohlédl. Půl strany.

Made in China

Tento čínský nůž prý není takový šmejd jako bývají ty ostatní. Půl strany, text Stano R.Kříž.

Kulovnice Savage

Nikoli o konkrétních typech, ale především o závěru Savage a vlastnostech těchto kulovnic jako celku píše na třech stranách Ivan Chludil. Fotečky pořídil Pavel Klozík a já mám takový dojem, že nás čeká ještě nějaké to pokračování.

CZ 858

Česká zbrojovka přišla se svojí samonabíjecí verzí osmapadesátky jako druhá, ale její produkt je té původní osmapadesátce podobnější než konkurenční zbraň. Posle Ivana Chludila se na střelnici chová příkladně. Tři strany.

Zbrojovka Heckler Koch

Sešit Střelecké revue je tentokrát věnován německé zbrojovce. Jiří Fencl začal historií a pokračuje po jednotlivých kategoriích zbraní, počínaje útočnými puškami.
Jenom by mne zajímalo, zda se samopal MP 5 píše správně MP5 nebo MP 5. Pan Fencl používá obojí, což se mi nezdá a navíc mé geniální databázi SR a SM to provádí nepěknosti. MP 5 a MP5 jsou pro ni dvě různé zbraně.

Výklad některých pojmů zákona

Sdružení lex se obrátilo s několika dotazy ohledně výkladu stávajícího zákona, jeho jednotlivých pojmů a ustanovení na ministerstvo vnitra. Některé z jeho odpovědí jsou zde uvedeny. Jedna strana.

Slavná bojiště našich dějin

Tak kde se sešli český král Jiří z Poděbrad (poslední český král českého původu) a Matyáš Hunyady, zvaný Korvín?
Já to tam nemám daleko. Jedna strana.

Pažba a rukojeti

Tentokrát u loveckých pušek-pažab anglická, americká, německá a Monte Carlo.

Krabi, krokodýli a škorpioni na západní frontě

Nebojte se, SR se nestala časopisem pro teraristy, to jen Ivan Chludil píše o knize, věnované britským specielním zbraním na tankových podvozcích, které se tak divně jmenovaly. Jedna strana.

Pedersoliho Le Page slaví 25.narozeniny

Pedersoliho replika slaví narozeniny. A protože je to replika dosud velmi žádaná a úspěšná, stojí za to ji zmínit. Jen bych měl malou připomínku. Puškaři s příjmením Le Page nereprezentují jen Francii Napoleona III., nýbrž (samozřejmě v podobě křesadlovek) i dobu jeho chytřejšího a úspěšnějšího strýce.

Ing.Karla Krnky pistole vz.1886

A toto je jeden článeček z roku 1984. Jedna strana.

Sedan

Dvakrát v průběhu 70 let tady Francouzi utrpěli těžké porážky od Němců. Zvláště tu první tu připomíná řada hřbizovů i muzea. O sedanské bitvě i o těch památkách na dvou stranách informuje autor pod značkou -LA-

Dobře stavěná Španělka Llama 11

O zajímavé španělské pistoli, která má v sobě něco z Coltu 1911 a něco z Browningu HP, píše na dvou stranách Jan Balcar. A ta zbraň se mu evidentně zamlouvá.

100 let Harley Davidson

Výstava v Národním technickém muzeu a na ní byl Pavel Klozík. Dvě strany.

Ostří hlubin

Americké potápěčské nože firmy Wenoka předstevuje na dvou stranách Stano R.Kříž.

Grünig+Elmiger AG

O sportovních zbraních švýcarské firmy informuje na dvou stranách Jiří Fencl.


Protože již mám na stole nový Střelecký magazín, což signalizuje značné zpoždění, nebudu si již všímat několika drobnějších článků a pustím se do magazínu.

Střelecká revue
Střelecká revue


Rejstříky Střelecké revue a Střeleckého magazínu
Rejstříky SR a SM


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=638