CZ 75 Fully Automatic v akci
Datum: Thursday, 04. March 2004 @ 14:52:59 CET
Téma: Články


Své nedávné poněkud přihlouplé servírování pistole CZ 75 "druhé generace" bych našim čtenářům rád vynahradil následující zajímavůstkou, jíž je CZ 75 Fully Automatic ve "fuly automatic" akci na snímcích Petra Packana.

CZ 75 Fully Automatic je zbraň, s jejíž pomocí se Česká zbrojovka Uherský Brod postavila po bok dalším světovým zbrojním velikánům a nabídla ne zcela jasně definovanému okruhu zákazníků minimálně upravenou verzi své standardní služební či obranné pistole s možností přepnutí do plně samočinného režimu.


Řešením a celkovým hodnocením této zbraně by se měl v některé z blízkých Střeleckých revuí zabývat Pavel Klozík, který si CZ Fully Automatic vyžádal k zapůjčení na střelnici CZ UB 15. ledna 2004 (na ten článek jsem opravdu zvědavý).

Příležitosti vystřelit si s touhle raritou využilo samozřejmě více přítomných a neodolal jsem ani já. Můj velmi stručný dojem: ideální bambitka pro lidi, kterým se v trezoru sešlo nějak moc nábojů a rádi by je efektním (ne efektivním) způsobem rychle zužitkovali. Hrc, hrc, hrc, hrc - a 16 nábojů je v tahu. S dírami v terčích je to horší. Pan Trkulja z CZ UB doporučoval mířit na spodní okraj figury, bavíme se o nějakých 7 m vzdálenosti, možná trochu míň. A byla to rada více než dobrá. Třetí či čtvrtá rána, podle toho, jací jste kabrňáci, jde nad terč, a to má hlaveň kompenzační výřezy. Tisknout spoušť do vyprázdnění zásobníku se myslím nikdo ze zúčastněných neodvážil, i když by to bylo jistě hodně zajímavé.Ivan Chludil ze SR se zmínil, že o CZ 75 Fully Automatic prý projevila zájem slovenská policie - podle ní je to docela dobrá věc na plašení pachatelů.

Ještě jeden snímek Petra Packana s CZ Fully Automatic v akci by se měl objevit v příštím SM. Je zajímavější než tyhle dva detailní, tak se těšte.

Snímky jsou uveřejněny s laskavým svolením Petra Packana.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=643