Obrázky z IWA 2004
Datum: Středa, 17. březen 2004 @ 10:24:31 CET
Téma: Novinky


Letos jsem tradiční norimberskou výstavu absolvoval nikoli jako návštěvník, ale coby spolupracovník jednoho vystavovatele.

Na prvním obrázku vidíte stánek puškařství Pavel Kupec.Majitel v Norimberku vystavoval poprvé a zájem zákazníků o krátkou opakovací kulovnici i o kulové kozlice na bázi Brna Super byl velmi značný. Velmi zaujaly též renovované a restaurované zbraně. Jelikož jsem zde vystupoval jako tlumočník do jazyka německého, který relativně ovládám, ale i do jazyka anglického (který neovládám), mohu to posoudit, protože jsem býval koncem dne vymluven až hrůza.
Vystavovali jsme celkem sedm zbraní, z nichž tři byly nové, z větší části u Kupců vyrobené a čtyři renovované a restaurované zbraně. Na panelu vzadu jsou hlavně a svazky v různé míře rozpracovanosti.
Nyní představme osoby na obrázku:
Úplně vlevo je Petra Topičová, která se věnuje umění pažbařskému a již se stačila zapsat do povědomí zákaznictva svými jemňounkými rybinami.
Uprostřed s hrnkem ranní kávy je puškař Pavel Kupec a vpravo moje maličkost.
Fotografoval nás šéf Asociace výrobců a prodejců zbraní a střeliva Rudolf Fulín někdy ráno, než dorazili návštěvníci. A podařilo se mu to, ačkoli na výstavu přijel s chřipkou jako hrom.

Samozřejmě, že jsme pobývali nejen na svém stánku, ale procházeli také stánky jiných firem. Protože firma Kupec má jisté nadstandardní vztahy s jedním velmi známým ferlašským puškařem, můžete se nyní podívat na společné foto Pavla Kupce s tímto pánem. Kdo by to tak asi mohl být?

A tady máme ještě jedno foto pánů Hofera a Kupce.


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=653