Čeští puškaři po ... kolikáté už?
Datum: Tuesday, 06. April 2004 @ 12:00:00 CEST
Téma: Články


Mám takový dojem, že v souvislosti s chystanou publikací Vladimíra Dolínka o českých puškařích jsem před delším časem použil výraz "nekonečný příběh". Tak tomuto sýčkování snad už bude brzy konec.

Ne, vážně, projekt se opravdu začal blížit ke zdárnému konci. Rukopis je hotov. Opravdu. Jednu kopii mám v počítači, takže vím, co říkám. Pan Dolínek jen momentálně využil času a provede v něm několik drobných, avšak zajímavých doplnění.

Na čem vše stále vázne, je obrazový doprovod. Mnoho snímků naštěstí bude použito z již existujících publikací ("naštěstí" je pravda poněkud diskutabilní označení, neboť hezčí by bylo, kdyby všechny fotky byly původní, jenže to by zase bylo děsně drahé...). Pořízení "zbytku" - zase tak málo toho není - se poněkud zkomplikovalo, neboť většina oslovených pražských institucí trvala na využití svých vlastních fotografů. Nic proti. Jenže! Někde sice focení proběhlo v přijatelném časovém rozpětí, někde to však z více či méně objektivních důvodů stále ještě trvá... a trvá... ale už dlouho trvat nebude. Vážně.

Pak tu byla ještě protahovaná záležitost se značkami výrobců. Ale dohoda s Petrem Moudrém je taktéž na spadnutí, i když původně plánovaný velký počet kreseb bude z finančních důvodů radikálně snížen.

Momentálně odhaduji, že obrazový doprovod pro knihu Dr. Dolínka by mohly být komplet připraven do 2 měsíců. Pak už to bude na vydavateli a na grafickém studiu.

On takový předvánoční trh má něco do sebe, že ano.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=664