Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/guns-info.cz/html/mainfile.php on line 17
Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní - Nový Šáda: bude kompromis


Nový Šáda: bude kompromis
Datum: Wednesday, 26. May 2004 @ 00:00:00 CEST
Téma: Články


Ale zajímavý a snad vespolek přijatelný. Koneckonců došlo k němu i díky vašim ohlasům.

Jak se dalo očekávat, při přípravě nového vydání knihy "Československé ruční palné zbraně a kulomety" Miroslava Šády přišlo do tuhého v okamžiku kalkulace nákladů. Nebudu zabíhat do podrobností, stručně poreferuji o výsledku déletrvajících rozvah.

Umístění barevných snímků do textu by podle předběžných odhadů zvýšilo konečnou cenu knihy na pultě na opravdu neúnosnou míru. Řádově vycházelo, že by stála plus mínus 1000 Kč. Na odbyt titulu by to bezpochyby mělo fatální dopad. Připojení obrazové přílohy za text se ovšem také nezdálo být tou nejlepší cestou, třebaže takto by se podařilo cenu knihy stlačit dolů o hezkých pár set korun.

Pan Drtina z NAŠEHO VOJSKA pak připadl na zajímavý kompromis, na jehož realizaci nakonec došlo. O co jde: Nový Šáda, jehož formát se změnil (snad to teď moc nepletu) na o něco větší A4, rozuměj na výšku, bude mít v textu na příslušných místech vloženy černobílé snímky dotčených zbraní. Tytéž snímky, ovšem v barvě a na kvalitnějším papíru, budou zopakovány v samostatné příloze za textem. Na ceně knihy se to prý v podstatě nepodepíše, čtenář se bude moci snadno orientovat a přitom bude mít k dispozici i kvalitní fotky v barvě...

V každém případě ještě jednou díky za vaše ohlasy na před časem vznesený dotaz, neboť i k nim se při hledání optimální podoby nového vydání "Československých ručních palných zbraní a kulometů" přihlíželo.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=692