Dvě zajímavosti z připravovaného SM 7/2004
Datum: Friday, 11. June 2004 @ 06:00:00 CEST
Téma: Články


Tradiční upoutávka na nejnovější číslo Střeleckého magazínu, které právě zahájilo svou pouť do tiskárny.

Z definitivně uzavřeného SM 7/2004 bych v prvé řadě rád upozornil na materiál, který by měl udělat radost kolegovu Janu Tetřevovi (a doufám, že nezůstane sám). Třístránkový článek "Dětské zbraně Františka Ferdinanda" je dílem osvědčeného Dr. Vladimíra Dolínka, který se v něm na příkladu zbraní pro budoucího následníka trůnu, od jehož tragického skonu letos uplývá již 90 let, podrobněji podíval na fenomén zbraní pro mládež s modrou krví. Text doprovázejí óbr fotky Petra Packana, takže pokud opět nezaboduje tiskárna, bude se i na co koukat.

I ve druhé upoutávce zůstaneme trochu hlouběji v historii, byť ne zase tak daleko. Kolega Jan Skramoušský se totiž po nějaké době opět podíval na atraktivní téma čs. samopalů ZK 383, k nimž se nám v redakci za posledních pár let podařilo shromáždit řadu nových zajímavých informací. V SM 7/2004 se tak objeví jak první část popisu technického řešení této zbraně (včetně odhalení významu donedávna neznámé zkratky "sz" za názvem jednoho z typů "třistaosmdesáttrojky"), tak stručné ale hutné shrnutí dosud známých skutečností o osudech samopalů ZK 383 do roku 1945.

SM 7/2004 by podle harmonogramu mělo vyjít 22. 6. 2004, což by mělo být, pokud se nemýlím, obvyklé útery.

A nyní ona slíbená speciální informace: Střelecký magazín po roce opět mění grafické studio a tím pádem se od č. 8/2004 znovu promění i jeho grafické řešení. Věc je zatím v běhu, podrobnosti sdělíme, až budou k dispozici.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=703