SM 8/2004 v novém kabátě
Datum: Monday, 12. July 2004 @ 17:00:00 CEST
Téma: Články


Není to tak dávno, co jsme na G-I vesele rozkládali o novém kabátě Historie a vojenství. Mezitím došlo i na Střelecký magazín.

Rok se s rokem sešel a opět nastal čas změn. Střelecký magazín číslem 7/2004 opustil grafické studio Baroa, aby od čísla 8/2004 přešel do studia Futura. Při podobné příležitosti jsme v červnu 2003 informovali o napínavém průběhu přípravy nové grafické podoby SM. Dnes si podobná nervydrásající líčení můžeme odpustit, nová úprava SM vzniká vcelku poklidně, i když pochopitelně ne úplně hladce.

Nechci a ani dost dobře neumím vylíčit, jak bude nový SM napříště vypadat. V naprosté stručnosti a nepřesnosti: úplně jinak, než dosud. A myslím, že to není krok špatným směrem, i když asi chvíli potrvá, než si na to vespolek zvykneme.

Co určitě mnohé nepotěší, bude velikost, přesněji malinkost písma. Což je skoro bych řekl tradiční problém grafických změn v našem časopise (vzpoměňte na proklínaná písmenka v SM 7/2003). Ale půjde jen o nedostatek prvního náběhového čísla, kde jsme si ověřovali tvrzení grafiků, že právě takhle je to moderní a výborné a podobně.

Čtenáře samozřejmě tradičně vyzýváme, aby se neváhali ozvat se svými pokud možno konstruktivními připomínkami nejen k nové grafické podobě SM. Za jejich ohlasy předem děkujeme.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=717