Waffenmuseum Suhl na internetu
Datum: Monday, 17. September 2001 @ 08:00:00 CEST
Téma: Články


Výroba zbraní v Suhlu má dlouhou tradici. O tuto tradici pečuje také místní muzeum. Jeho internetové stránky však jsou až příliš skromné.

Ještě před poslední (?) světovou válkou byl Suhl jedním z hlavních zbrojních center Evropy. V ještě dávnějších dobách zásoboval armády mnoha států. Hlavně, garnitury, hotové zbraně. Vše zde bývalo k mání. Ovšem kde že loňské sněhy jsou. Jedenáct let po sjednocení Německa zde bojuje o přežití jeden větší podnik a nemnoho rodinných puškařských firem. Zda je to konec nebo počátek rozletu, nikdo neví.

Jednou z institucí, které v Evropě dohlížejí na uchovávání tradic, jsou muzea. A jak jinak by se mohlo jmenovat muzeum v Suhlu, než Waffenmuseum.
Na jeho internetové stránce se můžeme dočíst o historii suhlského puškařství,o historii budovy muzea, o termínech výstav a akcích muzeem pořádaných. Vše je doprovázeno několika pěknými obrázky zbraní. Dozvíme se také, že kromě zbrojařské tradice je v Suhlu tradice výroby porcelánu.
Zajímavá je rubrika "Burza". Kromě toho, že si zde každý může zadat inzerát, je zde především poptávka muzea po exemplářích, které v jeho sbírkách chybí.
Stránka je poměně jednoduchá, ale plní základní funkci - informovat potenciálního návštěvníka o tom, co zde je k vidění. Vzhledem k některým nenaplněným rubrikám byla zřejmě spuštěna nedávno.
Nenašel jsem zde ale e-mail. Hodlal jsem totiž muzeum požádat, aby nás informovalo o aktualizacích a nových výstavách. Další nepříjemností pro neznalce němčiny je skutečnost, že stránka nemá anglickou verzi. Chybí mi také přehled vydané literatury s možností objednání. Snad se to časem zlepší.


Rejstříky Střelecké revue a Střeleckého magazínu
Rejstříky SR a SM


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=73