National Rifle Association (NRA) na internetu
Datum: Friday, 21. September 2001 @ 08:00:00 CEST
Téma: Články


Americká organizace, hájící zájmy držitelů zbraní svoji prezentaci na internetu rozhodně nezanedbává.

V našem boji proti všemožným zakazovačům zbraní a "humanistům" všeho druhu, kteří by řádné občany nejraději viděli beze zbraní, aby neporušovali právo zločinců na svobodné podnikání, se hodí vědět, jak to dělají jinde.
Příkladem budiž USA a její nejznámější organizace, která sdružuje přátele a uživatele zbraní National Rifle Association. Jde o organizaci, která je trnem v oku všem, kdo bojují za odzbrojení řádných lidí. Sdružuje lidi stejných i podobných zájmů - lovce, sportovní střelce, sběratele a milovníky zbraní. Bojuje za jejich zájmy, jde do politiky, nebojí se vystupovat veřejně. Snaží se do své činnosti zatáhnout široké vrstvy lidí včetně nestřílejících příslušníků rodin.

Nedávno jsem navštívil také internetovou prezentaci NRA. Už jen samotná adresa stránky je zajímavá. Nikoli pouhé NRA.com, ale http://www.mynra.com/. Tedy vlastně přeloženo "Moje NRA". Již adresa by měla navozovat sounáležitost člověka s organizací.
Vlastní stránka je velice členitá a obsažná, aby si každý našel to svoje. Je zřízena nikoli k tomu, aby informovala o zbraních samých, ale aby sdružovala, spojovala a organizovala uživatele a milovníky zbraní.
Najdeme zde proto vnitřně bohatě členěné rubriky pro sportovní střelce, pro lovce, informace o akcích NRA a v ní sdružených spolků. Zvláštní rubriky mají ženy. Američané dobře vědí, že muž je sice hlavou rodiny, ale krkem, který jí otáčí, je žena. Svoji rubriku zde má přirozeně mládež. Kromě jiných zde najdeme rubriku o muzeu NRA, o její nadaci a řadu dalších.

Jako nepatřičná by někomu mohla připadat rubrika "Peníze", umístěná velmi vysoko v základním menu. Ale patří k věci! Co rozhoduje o koupěschopnosti lidí? Stav hospodářství a kursy na burze. Američané mají v akciích velkou část úspor, které již přes rok ztrácejí na hodnotě. A to nemluvím o pádu akcií po tom horroru v New Yorku. Prostě peníze jsou až na prvním místě.
Pro ty, kdo přijdou náhodou nebo mají tuto stránku nastavenou jako výchozí, zde jsou rubriky o počasí, hospodářství, Tv programech, hudbě, loteriích a podobně. Prostě to, co každého zajímá nebo by zajímat mohlo.

Myslím si, že stránka NRA plní základní informační funkci pro příznivce a majitele zbraní. Ty, kdo přijdou náhodou, chce zaujmout a pokud možno získat. Proč? Protože NRA hodlá taky ovlivňovat veřejné mínění. Včetně těch, kdo s ní třeba nesouhlasí. Když takový "humanistickou" propagandou masírovaný člověk na její internetové stránce zjistí, že zde nejsou návody k vraždění nevinných, ba ani online prodejna samopalů, bude se příště na mesiáše, vedoucí tažení za zákaz zbraní dívat již poněkud jinak.
Nechci srovnávat nesrovnatelné, ale z týchž důvodů máme dvě nezbraňové odkazové rubriky i u nás na G-I.

PS: Když se to stalo v New Yorku, zřídili zvláštní rubriku se zprávami o tom, co se děje a nad ni dali portrét presidenta.

Rejstříky Střelecké revue a Střeleckého magazínu
Rejstříky SR a SM


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=75