Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/guns-info.cz/html/mainfile.php on line 17
Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní - Výstava ''Habsburské století'' prodloužena


Výstava ''Habsburské století'' prodloužena
Datum: Friday, 10. September 2004 @ 19:00:00 CEST
Téma: Články


V pražském Clam-Gallasově paláci již od 16. 6. 2004 probíhá mimořádně zajímavá výstava s názvem "Habsburské století 1791-1914" a podtitulem "Praha a české země v dunajské monarchii". Původně měla skončit 19. 9. 2004, ale to již neplatí.

Opravdu pozoruhodná, vtipná a výstižná expozice autorské dvojice Jiří Rak - Vít Vlnas, kteří při její přípravě využili sbírkové fondy mnoha českých muzejí, se dočkala dosti dobrého ohlasu široké veřejnosti. To je patrně jeden z důvodů, proč byl termín ukončení výstavy posunut. Konkrétně až na 28. 9. 2004, tedy na svátek sv. Václava. Řekl bych, že v tomto "šíbování" na Den české státnosti je nutné hledat další skryté smysly a úmysly, ale to teď nechejme stranou. Důležitější je, že výjimečně bude tentokrát otevřeno také v pondělí 27. 9. 2004.

Jen ve stručnosti, proč na tuto výstavu upozorňujeme na G-I: její autoři samozřejmě neopominuli věnovat přiměřený prostor vřelému vztahu Habsburků k armádě. K vidění tu proto jsou dvou- a třírozměrné exponáty, jež jistě potěší a zaujmou mnohé z našich čtenářů.

I když ve vší upřímnosti: kam se všechny uniformy, šavle, bambitky a ručnice hrabou na korunovační reskript tištěný na toaletním papíře - výstavní kousek číslo 216...

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=753